Oceny piłkarzy po finale Ligi Mistrzów

Mimo że o wyniku finału Ligi Mistrzów bezpośrednio zadecydował Arjen Robben, który strzelił bramkę i zaliczył asystę, światowe media równie wysoko oceniły bramkarzy obu drużyn oraz Ilkaya Guendogana, strzelca bramki dla Borussii Dortmund. Polacy zostali ocenieni dość dobrze.

Według "Bilda" najlepszymi aktorami spektaklu na Wembley byli Roman Weidenfeller, Ilkay Guendogan, Manuel Neuer i Robben. Wszyscy dostali notę 1, oznaczającą klasę światową. W drużynie Borussii najniżej oceniono Marcela Schmelzera, Kevina Grosskreutza i Łukasza Piszczka. "Toczył ostre pojedynki z Riberym. Niesamowity w defensywie. Często akcentował swoją obecność w ofensywie, i to w ostatnim meczu przed operacją biodra" - określił grę Polaka niemiecki tabloid.

Na "dwójkę" zasłużyli dwaj pozostali Polacy. "Polski szybkobiegacz ponownie często brał udział w akcjach ofensywnych. Mógł dać Borussii prowadzenie, ale Neuer nie dał się zaskoczyć" - napisano o Jakubie Błaszczykowskim, natomiast Robert Lewandowski był "często podwajany, przez co toczył ciężkie boje z rywalami i jak zwykle był bardzo niebezpieczny". "Bild" najniżej ocenił Dantego, który został ukarany żółtą kartką, a przede wszystkim sprokurował rzut karny. Brazylijczyk otrzymał "piątkę"

 Serwis Goal.com również najwyżej ocenił Robbena, Guendogana, Weidenfellera i Neuera, którzy otrzymali "czwórki" w pięciopunktowej skali. Blisko nich był Piszczek, który "przez większą część meczu dobrze radził sobie ze zminimalizowaniem zagrożenia ze strony Ribery'ego. Właściwie tylko w pierwszej połowie pozwolił Francuzowi wykonać crossowe podanie. To przełożyło się na mniejszą aktywność w ataku, na czym ucierpiała jego współpraca z Błaszczykowskim".

Nieco gorzej oceniono "Kubę" i "Lewego", którzy otrzymali notę 3. Według Goal.com Błaszczykowski "robił dużo zamieszania swoim bieganiem, ale nie wystarczyło to na Bayern. Jego uderzenie w 14. minucie zostało zatrzymane przez Neuera, co było jego jedyną sytuacją strzelecką w tym meczu". Natomiast "nieuchwytne ruchy Lewandowskiego często sprawiały dużo problemów próbującym go złapać Boatengowi i Dantemu. Był doskonały w grze tyłem do bramki, ale po tym, jak został dwukrotnie zatrzymany przez Neuera, w drugiej połowie zdecydowanie wyblaknął".

W ocenie brytyjskiego tabloidu "The Sun" graczem meczu został również Robben. Holender dostał notę 8/10, podobnie jak Weidenfeller i Neuer. Siódemkę otrzymali Lewandowski, Błaszczykowski, Subotić i Guendogan z Borussii oraz Schweinsteiger, Mueller i Ribery z Bayernu. Piszczek został oceniony na szóstkę.

 

onet.pl