Drużyny Wojtkowiaka i Boenischa poza pucharem Niemiec

VfL Wolfsburg pokonał Bayer Leverkusen 2:1 (0:1), a VfL Bochum ograło TSV 1860 Monachium 3:0 (1:0) w meczach 1/8 finału Pucharu Niemiec. W przegranych zespołach wystąpili reprezentanci Polski: Sebastian Boenisch (Bayer) i Grzegorz Wojtkowiak (1860).

Już od 27. minuty w starciu ekip z drugiej Bundesligi TSV 1860 Monachium musiało radzić sobie bez Guillermo Valloriego, który dostał czerwoną kartkę. Tę sytuację niemal natychmiast wykorzystali piłkarze VfL Bochum i po golu Zlatko Dedicia w 30. minucie objęli prowadzenie.

Dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy na murawie w barwach gości zaprezentował się Grzegorz Wojtkowiak, ale nie zdołał uchronić swojej drużyny od utraty kolejnych goli. W 75. i 78. minucie dwa razy piłkę do siatki monachijskich Lwów posłał Marcel Maltritz.

Nie powiodło się także innej drużynie z Polakiem w składzie. Bayer Leverkusen choć prowadził na Volkswagen Arena po samobójczym golu Fagnera (piłkarz Wilków wbił piłkę do własnej bramki po zagraniu Sebastiana Boenischa), to w drugiej połowie nie zdołał utrzymać prowadzenia. Gospodarzy "wybawili" Christian Traesch (gol w 78. minucie) oraz Bas Dost. Holender zwycięskiego gola zdobył w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry.