Borussia Dortmund rozbiła VfR Aalen

Borussia Dortmund pewnie pokonała VfR Aalen 4:1 (0:0) w II rundzie Pucharu Niemiec i awansowała do kolejnej fazy rozgrywek.

Borussia Dortmund była zdecydowanym faworytem spotkania. Mimo tego Juergen Klopp nie zdecydował się na dublerów, a mistrzowie Niemiec wystąpili niemal w najmocniejszym zestawieniu.

W wyjściowym składzie ekipy z Dortmundu zabrakło Jakuba Błaszczykowskiego oraz Svena Bendera. Od pierwszych minut na murawie pojawili się Łukasz Piszczek i Robert Lewandowski.

W początkowych fragmentach spotkania Borussia nie forsowała tempa. Gospodarze grali dzielnie, ale drużyna VfR Aalen miała zbyt mało atutów, by zaskoczyć faworyta. Wraz z upływem czasu przewaga Borussii zaczęła rosnąć, pojawiły się też klarowne sytuacje strzeleckie. W 17. minucie w roli głównej wystąpił Robert Lewandowski. Reprezentant Polski minął rywala i kapitalnie uderzył zza linii pola karnego - piłka po rękach bramkarza trafiła w poprzeczkę.

Za moment mistrzowie Niemiec objęli prowadzenie - precyzyjny strzał Hummelsa wpadł w samo "okienko" bramki VfR Aalen. W 32. minucie kolejne trafienie dołożył Schmelzer.

W drugiej połowie przyjezdni nie zwalniali tempa. Tuż po wznowieniu gry do bramki rywali trafił Goetze, a w roli asystenta wystąpił Lewandowski. Polski snajper do końca spotkania szukał swojego gola. W 79. minucie "Lewy" w dogodnej okazji trafił w bramkarza, po chwili piłkę do siatki skierował Schieber.

Gospodarzy stać było jedynie na honorowe trafienie, a cudownym strzałem z rzutu wolnego popisał się Klauss.

W innych wtorkowych meczach awans do III rundy Pucharu Niemiec wywalczyły ekipy: Schalke 04 Gelsenkirchen, FC Koeln (po karnych, w serii jedenastek swoją próbę wykorzystał Adam Matuszczyk), FSV Mainz 05, SC Freiburg, VfL Bochum i FC Augsburg.