Mainz blisko awansu, koniec marzeń dla Aachen i FCK

FSV Mainz 05 jest już praktycznie jedną nogą w pierwszej lidze niemieckiej. W niedzielnym meczu 33.kolejki 2.Bundesligi, Mainz wygrało na wyjeździe z bezpośrednim konkurentem do awansu SpVgg Greuther Fürth 2:0 i potrzebuje już tylko jednego oczka do awansu. Tym samym zespół Fürth odpadł z rywalizaji o pierwszą ligę. Markus Feulner (61.) i Elkin Soto (89.)zdobyli bramki dla FSV. W 80.minucie czerwoną kartkę ujrzał gracz gospodarzy, Marino Biliskov.

1. FC Norymberga bezbramkowo zremisowała na wyjeździe z Hansą Rostock i na kolejkę przed końcem sezonu ma zapewnione przynajmniej trzecie miejsce, gwarantujące udział w barażach.

1. FC Kaiserslautern na własnym boisku przegrało 3:5 z MSV Duisburg i definitywnie straciło szanse na awans. Przed 43.679 widownią na Fritz-Walter-Stadion gole dla MSV uzyskali: Christian Tiffert (5.), Sandro Wagner (25./28.), Dorge Kouemaha (53.) oraz Chinedu Ede na trzy minuty przed końcem na 5:3. Erik Jendrisek (66.), Danny Fuchs (69.) i Sidney Sam (77./karny) strzelili bramki dla FCK.
O pierwszej lidze może zapomnieć również zespół Łukasza Szukały, Alemannia Aachen, która zremisowała na wyjeździe 1:1 z TSV 1860 Monachium. Benjamin Lauth w 33.minucie zdobył bramkę dla "Lwów", wyrównał w Benjamin Auer (83.).
FC Augsburg zremisował 1:1 z Wehen, Rot Weiss Ahlen podzieliło się punktami z VfL, po remisie 2:2 w Osnabrück, natomiaast Rot-Weiß Oberhausen wygrało 1:0 u siebie z liderem SC Freiburg po trafieniu Mike'a Terranova w 80.minucie. Koblenz wygrało na własnym boisku 2:1 z St. Pauli po trafieniach Gorana Sukalo (2.) i Fatmira Vata (37.), a Frankfurt zremisował 1:1 z Ingolstadt. Tym samym zespoły TuS i TSV powalczą z Rostockiem, TSV 1860 i Osnabrück o grę w barażach o 2.Bundesligę.