31.kolejka: Freiburg w 1.lidze

SC Freiburg został pierwszym zespołem, który zapewnił sobie awans do pierwszej ligi. W niedzielnym meczu 31.kolejki, lider tabeli pokonał 5:2 TuS Koblenz. Jonathan Jäger, Kapitän Heiko Butscher, Tommy Bechmann, Mohamadou Idrissou i Witali Rodionow zdobyli w tym meczu bramki dla SC. W 253. derby, SpVgg Greuther Fürth podzielił się punktami z 1.FC Norymbergą, remisując 1:1.
FC St.Pauli na własnym boisku wygrało 2:0 z FSV Mainz 05. FC Ingolstadt pod wodzą trenera Horsta Köppela przegrał 0:2 z Rot-Weiß Ahlen.

Na początek 31.kolejki 2.Bundesligi, 1.FC Kaiserslautern wygrało na własnym boisku 1:0 z FC Augsburg i zachowało szanse na awans. Cztery dni po zwolnieniu trenera Milana Sasica, 1.FCK pod wodzą Aloisa Schwartza notuje ważne zwycięstwo. Sidney Sam (6.) zdobył zwycięską bramkę dla "czerwonych diabłów" w tym spotkaniu.
Alemannia Aachen po wyjazdowej porażce 1:2 z VfL Osnabrück, praktycznie straciła już szanse na występy w przyszłym sezonie w pierwszej lidze. Nico Frommer (18.) i Dominic Peitz (79.) zapewnili w tym pojedynku komplet punktów drużynie VfL. Goście przez 70 minut meczu grali w osłabieniu, bowiem czerwoną kartkę ujrzał Seyi Olajengbesi (20.
O awansie może również zapomnieć MSV Duisburg, który bezbramkowo zremisował na wyjeździe z FSV Frankfurt. Zespół FSV po tym remisie wciąż musi walczyć o pozostanie w 2.lidze.
SV Wehen Wiesbaden mimo wyjazdowego zwycięstwa 1:0 z Rot- Weiß Oberhausen w przyszłym sezonie będzie występować w niżej klasie rozgrywkowej. Bramkę dla Wehen strzelił Ronny König (31.). TSV 1860 Monachium na własnym boisku szczęśliwie zremisowało z Hansą Rostock 3:3. Punkt dla gospodarzy w ostatniej minucie uratował Sascha Rösler. Pozostałe bramki dla "Lwów" zdobyli Manuel Schäffler (19.) i Benjamin Lauth (56.). Dla Hansy trafiali: Enrico Kern (34./85.) oraz Mario Fillinger (45.).