29.kolejka: Bez bramek w Osnabrück

Poniedziałkowe spotkanie kończące zmagania w 29.kolejce 2.Bundesligi zakończyło się bezbramkowym remisem. Zagrożony spadkiem VfL Osnabrück zremisował 0:0 z sąsiadem z tabeli Hansą Rostock.

1.FSV Mainz 05 po 29.kolejce ponownie znalazło się na miejscu premiowanym awansem do 1.Bundesligi. W niedzielnym meczu, Mainz wygrało na wyjeździe 4:3 z FC Ingolstadt i w tabeli zajmuje drugie miejsce. 1.FC Norymberga przegrała z FSV Frankfurt mit 1:2 i spadła w klasyfikacji na czwarte miejsce tuż za Greuther Fürth. 1.FC Kaiserslautern szczęśliwie wygrało 1:0 z ostatnim w tabeli  Wehen Wiesbaden. TuS Koblenz na własnym stadionie uległo 0:2 Alemannii Aachen 0:2. RW Oberhausen przed własną publicznością zremisowało 1:1 z 1860 Monachium.

SC Freiburg zrobił kolejny krok w kierunku 1.Bundesligi. Na początek 29.kolejki drugiej ligi niemieckiej, lider tabeli pokonał na wyjeździe FC St. Pauli 2:1. Po tym zwycięstwie Freiburg ma już dziesięć punktów przewagi nad czwartym zespołem w tabeli. Dla podopiecznych trenera Robina Dutta była to trzecia wygrana z rzędu. St.Pauli które od pięciu meczy czeka na komplet punktów w tym meczu może mówić o pechu, bowiem nie zostały uznanie drużynie z Millerntor trzy bramki. Gospodarze objęli prowadzenie po trafieniu Brunnemann (42.). Po przerwie gole dla przyjezdnych uzyskali Butscher (63.) oraz Idrissou (77.). Na drugie miejsce w tabeli awansowało Greuther Fürth które wygrało 2:1 z FC Augsburg. biliskov (4.) oraz L.Haas (16.) strzelili bramki dla gospodarzy. Dla gości trafił Szabics (73.). Wyjazdowe zwycięstwo świętuje MSV Duisburg, który pokonało 2:0 Rot-Weiss Ahlen. Obie bramki dla "Zebr" padły w przeciągu czterech minut: Tararache (15.,karny) oraz N.Adler (19.).