Manchester City - Bayern Monachium 2:0

Liga Mistrzów - 6.kolejka:

Manchester City pokonał Bayern Monachium 2:0 (1:0) w meczu ostatniej kolejki grupy A piłkarskiej Ligi Mistrzów. Goście już wcześniej mieli zapewniony awans do 1/8 finału rozgrywek, gospodarzom natomiast nawet zwycięstwo nie zagwarantowało promocji.

Sytuacja Manchesteru City była jasna - aby awansować, The Citizens musieli ograć Bayern oraz liczyć, że będący w tym sezonie bez punktów Villarreal urwie punkty Napoli. Na drugie gospodarze nie mieli żadnego wpływu, pierwsze natomiast nieco ułatwił Jupp Heynckes, wytawiając mocno rezerwowy skład.

Jednym z tych rezerwowych, który dostał szansę występu na Eastlands, był Ivica Olić. Chorwat miał sporo do udowodnienia - przez problemy z miejscem w składzie zapowiedział już odejście. To właśnie on był najaktywniejszym ofensywnym piłkarzem Bayernu. Pierwszą szansę otrzymał już w 10. minucie, ale z dystansu minimalnie się pomylił.

Bawarczycy przez długie fragmenty pierwszej połowy mieli optyczną przewagę, ale nie potrafili jej wykorzystać. City natomiast z upływem czasu coraz śmielej poczynali sobie w ofensywie. Pierwsze ostrzeżenie miejscowi wysłali w 15. minucie. David Silva zmieścił piłkę w siatce, ale sędzia odgwizdał faul Yaya Toure na bramkarzu Bayernu.

Co ciekawe, właśnie ci piłkarze, którzy wypracowali nieuznanego gola, przesądzili w następnych minutach o wyniku końcowym. David Silva w 36. minucie wykończył zgranie piłki przez Edina Dzeko strzałem sprzed pola karnego. Hans Joerg Butt nie miał większych szans na obronę precyzyjnego uderzenia.

Wynik ustalił w 52. minucie Yaya Toure. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej wykorzystał sytuację sam na sam z Buttem. Wcześniej Manchester City rozegrał akcję w iście "barcelońskim" stylu - serię szybkich podań w asystę zamienił po raz kolejny Edin Dzeko.

City całkowicie zdominowało wydarzenia boiskowe i mogło wygrać jeszcze wyżej. Nieskuteczni byli jednak w pierwszej połowie Sergio Aguero, którego próbę z linii bramkowej wybili obrońcy oraz Mario Balotelli w drugiej, kiedy będąc w niezłej sytuacji, przestrzelił.

Zwycięstwo nad Bayernem niewiele jednak dało podopiecznym Roberto Manciniego. Lider Premier League nie wywalczył awansu, gdyż w Hiszpanii nad Villarrealem zwycięstwo odniosło Napoli. To właśnie Włosi znaleźli się w najlepszej szesnastce Europy.

Manchester City - Bayern Monachium 2:0 (1:0)

City: Hart - Savic, Kompany, Lescott, Clichy - Y.Toure (81. Balotelli), Barry - Nasri, Aguero, Silva (83. Johnson) - Dzeko (77. De Jong)

Bayern: Butt - Rafinha, Boateng, Badstuber, Contento - Tymoszczuk, Gustavo - Olic, Pranjic, Alaba - Petersen (81. Usami)

Sędziował: Stéphane Lannoy (Francja)
Widzów: 47726
Bramki: 1:0 Silva (37.), 2:0 Yaya Touré (52.)

Żółte kartki: Olic (1.), Luiz Gustavo (1.