KRC Genk - Bayer Leverkusen 1:1

KRC Genk zremisował z Bayerem Leverkusen 1:1 (1:0) w meczu ostatniej kolejki grupy E Ligi Mistrzów. Aptekarze, którzy już wcześniej byli pewni awansu, stracili pozycję lidera i promocję do kolejnej fazy zapewnili sobie z drugiego miejsca w grupie. Grzegorz Sandomierski całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych gospodarzy.

Mecz lepiej zaczęli faworyci z Leverkusen. W 5. minucie minimalnie spudłował Eren Derdiyok. Po chwili szczęścia z dystansu próbował Andre Schurrle, jednak i jemu zabrakło dokładności. Gospodarze przetrwali napór Aptekarzy i po kilku minutach zadali bolesny cios. W. 30 minucie Dugary Ndabashinze świetnie dośrodkował z prawej strony boiska, a celnym wolejem popisał się Jelle Vossen.

W końcowych minutach znowu do ataku ruszyli Niemcy, jednak dwukrotnie w fantastyczny sposób interweniował Koeteles. Po pierwszej połowie KRC Genk niespodziewanie prowadził z Bayerem Leverkusen.

Aptekarze od pierwszych minut drugiej odsłony ruszyli do odrabiania strat - zaciekłe ataki długo jednak nie przynosiły rezultatów. Dopiero w 79. minucie Eren Derdiyok wykorzystał dokładne podanie Sama i z kilku metrów doprowadził do remisu.

W końcowych minutach obie ekipy miały swoje szanse, ale wynik się już nie zmienił. Podział punktów sprawił, że Aptekarze stracili pierwsze miejsce w grupie E i awansowali do fazy pucharowej Ligi Mistrzów z drugiej pozycji.

KRC Genk - Bayer Leverkusen 1:1 (1:0)

Bramki: Jelle Vossen (30) - Eren Derdiyok (79)

KRC Genk: Laszlo Koeteles - Anthony Vanden Borre, Jeroen Simaeys, Nadson, Daniel Pudil - Dugary Ndabashinze, Fabien Camus, Calvin Anele Ngcongca, Daniel Tozser, Anthony Limbombe (75. Thomas Buffel) - Jelle Vossen (81. Elyaniv Barda)

Bayer Leverkusen: Bernd Leno - Gonzalo Castro, Stefan Reinartz (87. Nicolai Jorgensen), Daniel Schwaab, Michal Kadlec (73. Bastian Oczipka) - Andre Schurrle (68. Stefan Kiessling), Lars Bender, Simon Rolfes, Michael Ballack, Sidney Sam - Eren Derdiyok