Media: Robert Lewandowski najlepszy

Robert Lewandowski strzelił pierwszego gola w rozgrywkach Ligi Mistrzów w przegranym przez Borussię spotkaniu z Olympiakosem Pireus 1:3, a jego występ został najwyżej oceniony z polskich zawodników przez media. Według dziennika "Bild" był najlepszy w drużynie z Dortmundu.

Lewandowski zdobył bramkę w 26. minucie spotkania po podaniu od Mario Goetze. Polak precyzyjnym strzałem posłał piłkę przy słupku. To pierwszy gol polskiego piłkarza w fazie grupowej Champions League po prawie dwuletniej przerwie. 8 grudnia 2009 roku w Londynie Marcin Żewłakow zdobył bramkę dla APOEL-u Nikozja w zremisowanym 2:2 spotkaniu z Chelsea Londyn.

Występ "Lewego" docenił niemiecki dziennik "Bild". Polak otrzymał najwyższą notę w całej drużynie - 2 (1 - klasa światowa, 6 - występ poniżej krytyki). Łukasz Piszczek i Jakub Błaszczykowski otrzymali - 4.

Serwis goal.com ocenił grę Lewandowskiego na 6 w 10-punktowej skali. Dziennikarze podkreślili, że "strzelił ładną bramkę, dobrze wykańczając akcję gości. Jednak podobnie jak jego koledzy z drużyny, nie był w stanie przedrzeć się przez obronę Olympiakosu w dalszej części gry i doprowadzić do remisu".

Pozostała dwójka Polaków, która zagrała w Pireusie została oceniona niżej - na 5,5. Dziennikarze podkreślili, że Łukasz Piszczek starał się w pierwszej połowie spotkania "wnieść życie" do ataku swojego zespołu. W drugiej połowie zaś "wyblakł" i jego interwencje w defensywie były niepewne. Jakub Błaszczykowski pojawił się na boisku dopiero w drugiej połowie spotkania, zagrał tylko 24 minuty. Redaktorzy goal.com ocenili, że jego występ nie wniósł nic do gry Borussi.

Po porażce z mistrzami Grecji, zespół Jurgena Kloppa spadła na ostatnie miejsce w tabeli grupy F. Zespół z Polakami w składzie zgromadził do tej pory tylko jeden punkt.