Valencia: Alves - Miguel, Rami, Ruiz, Alba (65. Canales) - Hernandez (65. Feghouli), Albelda (82.Aduriz), Banega, Mathieu - Soldado, Jonas

Bramki: 0:1 Jonas (25.), 1:1 Schuerrle (53.), 2:1 Sam (56.)
Żółte kartki: Rolfes, Kiessling, Schuerrle - Banega, Albelda, Miguel

3 FC Valencia 3 -1 2
4 KRC Genk 3 -7 1

bundesliga.pl

-----------------------

Bayer Leverkusen pokonał Valencię CF 2:1 (0:1) w środowym meczu grupy E piłkarskiej Ligi Mistrzów. Dla Niemców było to drugie zwycięstwo w tych rozgrywkach.

Od pierwszych minut warunki gry na murawie dyktowali przyjezdni z Hiszpanii. W 11. minucie Jonas uderzył minimalnie niecelnie, a chwilę później Soldado w dogodnej pozycji trafił piłką w słupek. Nietoperze nie zamierzały zwalniać tempa. W 24. minucie Jonas wykorzystał idealne podanie od Soldado i z najbliższej odległości skierował piłkę do siatki.

Do przerwy obraz gry nie uległ już zmianie - Aptekarze grali apatycznie, a goście nadal dominowali, nie potrafili jednak podwyższyć prowadzenia.

W przerwie w szatni Bayeru musiało być gorąco, ponieważ gospodarze już od pierwszych minut drugiej odsłony ruszyli do zdecydowanych ataków. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 52. minucie Andre Schurrle precyzyjnie uderzył z 15 metrów i doprowadzić do remisu. Za moment kapitalnym podaniem popisał się Michael Ballack, a akcję sfinalizował cudownym strzałem Sidney Sam i w Leverkusen na trybunach zapanowała euforia.

Kolejne minuty to ataki z jednej i z drugiej strony. Dla Hiszpanów mógł trafić Soldado, dla Niemców wprowadzony w drugiej części gry Eren Derdiyok. Obu ekipom w końcowych minutach brakowało skuteczności i spotkanie skończyło się zwycięstwem Bayeru Leverkusen 2:1.