26.kolejka: Ahlen remisuje z liderem

Poniedziałkowe spotkanie 2.Bundesligi, kończące 26.kolejkę zakończyło się podziałem punktów. Lider tabeli, SC Freiburg przed 13 000 widownią na Badenova-Stadion zremisował 1:1 z Rot-Weiss Ahlen. Gospodarze objęli prowadzenie po golu Krmasa (63.), wyrównał Busch (71.).

W niedzielnym meczu 26.kolejki, SpVgg Greuther Fürth uległo na wyjeździe 0:1 Alemannii Aachen. Jedyna bramka na stadionie Tivoli padła w 75.minucie po trafieniu Hervé Oussalé

Zagrożona spadkiem Hansa Rostock wygrała na własnym boisku 2:0 z FSV Frankfurt. Enrico Kern (32.) z rzutu karnego i Martin Retov (81.) zdobyli bramki dla podopiecznych trenera Andreasa Zachhubera.
VfL Osnabrück zremisowało na wyjeździe z 1:1 z TSV 1860 Monachium. Goście objęli prowadzenie w 15.minucie po trafieniu Matthiasa Heidricha, po przerwie wyrównał Benjamin Lauth (57.) zdobywając swoją 11 bramkę w tym sezonie.
Ostatnie w tabeli, SV Wehen Wiesbaden wygrało przed własną publicznością 3:1 z FC St. Pauli wieder ein Lebenszeichen von sich gegeben. W debiucie nowego trenera Sandro Schwarza bramki dla gospodarzy uzyskali Dajan Simac (18./69.) i Aykut Öztürk (77.). St.Pauli objęło prowadzeni po golu Mariusa Ebbersa (2.).
1.FC Kaiserslautern przed 32 270 widownią na Fritz-Walter-Stadion zremisowało 1:1 z Rot-Weiß Oberhausen. Srdjan Lakic (25.) zdobył bramkę dla FCK, wyrównał Mike Terranova (56.).

W piątkowym meczu 26.kolejki 2.Bundesligi, MSV Duisburg uległ przed własną publicznością 0:1 FSV Mainz 05. Miroslav Karhan (21.) strzelił jedyną bramkę w tym meczu dla gości, którzy dzięki tej wygranej umocnili się na drugim miejscu w tabeli.
1.FC Norymberga na własnym stadionie wygrała 2:0 z TuS Koblenz. Obie bramki dla gospodarzy strzelił Marek Mintal (36./75.).
FC Ingolstadt w rundzie wiosennej wciąż pozostaje bez kompletu punktów. W derbowym pojedynku, Ingolstadt zremisował na wyjeździe 1:1 z FC Augsburg. Goście objęli prowadzenie w 28.minucie po golu Vratislava Lokvenca, wyrównał w końcówce z rzutu wolnego Elton da Costa (82.), ratując swój zespół przed piątą porażką w tym sezonie na własnym boisku.