Bayer Leverkusen - Hannover 96 2:0

Bayer Leverkusen wygrał przed własną publicznością na BayArena 2:0 (2:0) z Hannover 96 w spotkaniu 20. kolejki niemieckiej Bundesligi.

Mecz zapowiadał się bardzo ciekawie, bowiem mierzyły się druga z trzecią drużyną tabeli. Wszystko jednak rozstrzygnęło się jeszcze w pierwszej połowie.

Najpierw w 21. minucie Arturo Vidal wykorzystał niezdecydowanie obrońców Hannoveru i oddał niesygnalizowany strzał spoza pola karnego kompletnie zaskakując bramkarza gości Roberta Zielera.

Tuż przed przerwą na 2:0 podwyższył Simon Rolfes, wykorzystując podanie Gonzalo Castro.

"Aptekarze" zajmują drugie miejsce w tabeli tracąc osiem punktów do Borussii Dortmund, która w sobotę zmierzy się na wyjeździe  z Wolfsburgiem.

Bayer Leverkusen - Hannover 96 2:0 (2:0)

Bayer Leverkusen: Adler - Schwaab, Reinartz, Hyypiä, Kadlec - Vidal, Rolfes, Ballack - Castro (87. Balitsch), Renato Augusto (90.+2 Friedrich) - Kießling (76. Derdiyok)

Hannover 96: Zieler - Cherundolo, Haggui, Pogatetz, Schulz - Schmiedebach (57. Stoppelkamp), Pinto (78. Chahed) - Stindl, Rausch (70. Djakpa) - Ya Konan, Abdellaoue

Sędziował: Gräfe (Berlin)
Widzów: 28.013
Bramki 1:0 Vidal (21.), 2:0 Rolfes (42.)
Żółte kartki: - / -