Bayer wskoczył za plecy Borussii

Bayer Leverkusen nie poddaje się w walce o miejsce premiowane udziałem w Lidze Mistrzów i po ograniu 3:1 Borussii Moenchengladbach w meczu 19. kolejki awansował na pozycję wicelidera Bundesligi.

Podopieczni Juppa Heynckesa już do przerwy prowadzili dwoma bramkami. Najpierw do siatki gospodarzy z rzutu wolnego trafił Michal Kadlec, a tuż przed zejściem do szatni stan meczu na 2:0 strzałem głową podwyższył Gonzalo Castro. W 65. minucie kontaktową bramkę zdobył Martin Stranzl, ale już osiem minut później odpowiedział po raz drugi Castro.

Bayer tym samym awansował na pozycję wicelidera, gdyż Hannover przegrał z Schalke 04 Gelsenkirchen. Z kolei Borussia już na dobre zadomowiła się na ostatnim miejscu w tabeli i do bezpiecznej pozycji traci już sześć punktów.

Do prowadzącej Borussii Dortmund, która w sobotę jedynie zremisowała 1:1 z walczącym o utrzymanie VfB Stuttgart, tracą 11 punktów.

Bor. Mönchengladbach - Bayer Leverkusen 1:3 (0:2)

Bor. Mönchengladbach: Heimeroth - Nordtveit, Stranzl, Dante, Daems - Marx (74. Herrmann), Neustädter (86. Bradley) - Reus, de Camargo (58. Matmour), Idrissou - Hanke

Bayer Leverkusen: Adler - Schwaab, Reinartz, Hyypiä, Kadlec - Vidal, Rolfes - Sam (56. Ballack), Renato Augusto, Castro (90.+4 Balitsch) - Kießling (74. Derdiyok)

Sędziował: Meyer (Burgdorf)
Widzów: 36.696
Bramki: 0:1 Kadlec (37.), 0:2 Castro (45.), 1:2 Stranzl (65.), 1:3 Castro (73.)
Żółte kartki: Matmour (1) / Adler (2)