Gol Matuszczyka, asysta Peszki

1.FC Köln w sobotnim meczu 19.kolejki odniosło najwyższe zwycięstwo w tym sezonie na własnym stadionie. Popularne "Kozły" wygrały pewnie 3:0 z Werderem Brema i opuściły strefę spadkową w tabeli 1.Bundesligi.

Znakomicie zagrali dwaj reprezentanci Polski, Adam Matuszczyk strzelił drugą bramkę dla FC w 33.minucie. Natomiast Sławomir Peszko asystował przy drugim w tym meczu trafieniu Łukasza Podolskiego (84.). Urodzony w Polsce napastnik w 6.minucie strzelił pierwszą bramkę dla Köln.

Werder w ostatnich dziesięciu meczach wyjazdowych wygrał tylko raz i pozostaje 465 minut bez strzelonej bramki na boisku rywala.

1. FC Köln - Werder Bremen 3:0 (2:0)

1. FC Köln: Rensing - Andrézinho, Geromel, Ehret, Eichner - Lanig, Matuszczyk - Clemens (88. Yalcin), Podolski (88. Yabo), Peszko (86. McKenna) - Novakovic

Werder Bremen: Wiese - Fritz, Mertesacker, Pasanen, Silvestre - Frings - Bargfrede, Kroos (39. Marin) - Hunt (75. Wagner) - Arnautovic (56. Avdic), Pizarro

Sędziował: Sippel (München)
Widzów: 45.100
Bramki: 1:0 Podolski (7.), 2:0 Matuszczyk (33.), 3:0 Podolski (84.)
Żółte kartki: Geromel (5), Lanig (7), Matuszczyk (2) / Arnautovic (2), Wiese (3)