20.kolejka: Freiburg liderem

W poniedziałek na zakończenie 20.kolejki, Hansa Rostock uległa przed własną publicznością 1:2 SC Freiburgowi, który dzięki tej wygranej objął fotel lidera 2.Bundesligi. Bechmann (3.) oraz dwukrotnie Rodionov (65.,75.) wpisali się na listę strzelców w zespole gości. Dla gospodarzy trafił Fillinger (16.).

W niedzielnym pojedynku 20.kolejki, Alemannia Aachen rozgromiła 6:2 (4:1) 1.FC Norymbergę. Przed 20.000 widownią dwie pierwsze bramki dla gospodarzy strzelił Lewis Holtby.18-letni gracz wpisał się na listę strzelców w 10./14.minucie. Pozostałe bramki dla Alemannii strzelili: Mirko Casper (41.), Benjamin Auer (45.), Szilard Nemeth (58.) i Christian Fiel (73.). Dla przyjezdny obie bramki zdobył Isaac Boakye (30./66.).
Walczące o awans do pierwszej ligi FSV Mainz 05 wygrało 3:1 z VfL Osnabrück. Markus Feulner (20.), Delron Buckley (32.) i Miroslav Karhan (66.) z rzutu karnego uzyskali bramki dla Mainz. VfL objęło prowadzenie po trafieniu Gaetano Manno (3.).
MSV Duisburg zremisował 1:1 z FC Augsburg. Mourad Hdiouad (39.) uzyskał bramkę doa FCA. Goście objęli prowadzeni po golu Marcela Hellera w 20.minucie.
1. FC Kaiserslautern po dwóch meczach bez zwycięstwa, tym razem pokonuje na własnym boisku 2:0 (1:0) beniaminka FC Ingolstadt. Anel Dzaka (11.) i Josh Simpson (79.) strzelili bramki przed 27.000 widownią na Fritz-Walter-Stadion.
1860 Monachium przed własną publicznością zwyciężyło Rot-Weiß Ahlen 2:1 (1:0). Daniel Bierofka już w 20 sekundzie strzelił pierwszą bramkę dla "Lwów". Drugie trafienie dołożył Antonio Rukavina (69.). Rene Müller (82.) strzelił kontaktową bramkę przed 18.000 widownią.

SpVgg Greuther Fürth w piątkowym meczu 20.kolejki zremisowało przed własną publicznością 0:0 z FSV Frankfurt i objęło fotel lidera 2.Bundesligi. Gospodarze od 51.minuty grali w osłabieniu, bowiem czerwoną kartkę ujrzał Bernd Nehrig.
FC St. Pauli (28 Punkte) przegrało na wyjeździe 2:3 (1:3) z Rot-Weiß Oberhausen. Gospodarze pojedynek ten rozstrzgnęli już po 20.minutach, po dwóch golach Markusa Heppke (4., 20.) oraz rzucie karnym Markusa Kaya (10.). Dla gości obie bramki zdobył Filip Trojan (43.,82.,karny).

W meczu dwóch zespołów walczących o pozostanie w drugiej lidze, TuS Koblenz wygrało na wyjeździe 3:1 (2:0) z SV Wehen Wiesbaden i opusciło ostatnie miejsce w tabeli. Njaze Kuqi (38., 59.) i Zoltan Stieber (45.+1) zdobyli gole dla TuS. Dla gospodarzy trafił Dajan Simac (66.). Goście kończyli ten mecz w '10' bowiem w 69.minucie drugą żółtą kartkę ujrzał strzelec dwóch bramek, Kuqi.