19.kolejka: FCN zwycięża FCK

1. FC Norymberga ponownie liczy się w walce o pierwszą ligę. W poniedziałkowym meczu 19.kolejki, Club pokonał pewnie 3:0 1. FC Kaiserslautern. Dzięki tej wygranej FCN awansowało z dziesiątej pozycji w tabeli na piątą. Eigler (4.), Frantz (23.) i Mintal (77.) zdobyli bramki dla gospodarzy. Zespół z Kaiserslauten od 28.minuty grał w osłabieniu, po czerwonej kartce dla Horniga (28.).

SpVgg Greuther Fürth w rundzie wiosennej świętuje drugie zwycięstwo z rzędu. W niedzielnym meczu 19.kolejki, zespół z Fürth pewnie pokonał na wyjeździe 3:0 (2:0) FC St. Pauli i zajmuje w tabeli drugie miejsce, przed FSV Mainz 05.

Drużyna z Mainz mimo prowadzenia na własnym boisku 2:0 z 1860 Monachium, w rezultacie zremisowała 2:2 (2:1). Beniaminek Rot Weiss Ahlen pokonał 2:1 (0:1) od jedenastu meczy będący bez porażki zespół FC Augsburg. Mający aspiracje pierwszoligowe MSV Duisburg wygrał 2:1 (2:1) z SV Wehen Wiesbaden. W pojedynku dwóch beniaminków podział punktów po bezbramkowym remisie FC Ingolstadt i Rot-Weiß Oberhausen.

W piątek rozegrano trzy mecze drugiej ligi. Na stadionie Tivoli w Aachen, miejscowa Alemannia szczęśliwie zremisowała 3:3 z Hansą Rostock. Goście pewnie prowadzili po golach Martina Retova (31.) oraz dwukrotnego strzelca Fina Bartelsa (50.,76.). Mimo to gospodarze wywalczyli jeden punkt po trafieniach Benjamina Auera (51.), Markusa Dauna (81.) i Hrvoje Vukovica (86.). Alemannia od 45 minuty grała w osłabieniu, po czerwonej kartce dla Jerome Polenza.
SC Freiburg walczący o powrót do pierwszej ligi, wygrał wysoko 4:1 z VfL Osnabrück. Tommy Bechmann (40.), Witali Rodionow (47.), Julian Schuster (69.) i Daniel Schwaab (79.) zdobyli gole dla gospodarzy. Dla przyjezdnych trafił Gaetano Manno (68.).
FSV Frankfurt wygrał 3:1 (2:1) z ostatnim w tabeli, TuS Koblenz. W Koblenz pierwsze wyjazdowe zwycięstwo FSV zapewnili: Markus Kreuz (35.), Matias Cenci (38.) i Amir Shapourzadeh (84.). Gospodarze objeli w tym meczu prowadzenie po golu Emmanuela Krontirisa w 28.minucie.