VfB Stuttgart - FC Barcelona 1:1 (1:0)

FC Barcelona zremisowała 1:1 z VfB Stuttgart w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Na Mercedes-Benz-Arena blisko było sensacji, bowiem do przerwy gospodarze prowadzili 1:0. "Duma Katalonii" zdołała jednak wyrównać za sprawą Zlatana Ibrahimovicia.

Spisany na straty już po losowaniu par 1/8 finału Stuttgart, w 25. minucie niespodziewanie objął prowadzenie, po bramce Brazylijczyka Cacau, który wykorzystał dokładne podanie Timo Gebharta. Pomimo kilku ciekawych akcji z obu stron, wynik do przerwy nie uległ zmianie i gospodarze schodzili do szatni sensacyjnie prowadząc z obrońcą trofeum.

Po przerwie piłkarze "Dumy Katalonii" szybko doprowadzili do wyrównania, po golu w 52. minucie Zlatana Ibrahimovicia. Więcej bramek kibice zgromadzeni na Mercedes-Benz-Arena już nie zobaczyli i mecz ostatecznie zakończył się remisem 1:1.

Przed rewanżowym spotkaniem na Camp Nou w zdecydowanie lepszej sytuacji są piłkarze Josepa Guardioli, którzy zdobyli cenną bramkę wyjazdową.

Bohater meczu: Cacau

Brazylijczyk potwierdził swoją znakomitą dyspozycję strzelając bramkę i wielokrotnie zagrażając bramce Victora Valdesa.

Tak padły bramki:

1:0 Cacau 25
Brazylijczyk Cacau wykorzystuje dośrodkowanie Timo Gebharta i głową kieruje piłkę do bramki Victora Valdesa.

1:1 Ibrahimović 52

Gerard Pique dogrywa głową piłkę do Ibrahimovicia. Uderzenie Szweda bronii Lehmann, jednak piłka trafia ponownie pod nogi Ibrahimovicia, który tym razem umieszcza ją w siatce.

Sędzia: Bjorn Kuipers (Holandia)
Żółte kartki: Gebhart, Molinaro, Khedira (Stuttgart) - Marquez, Pique (Barcelona)

VfB Stuttgart: Lehmann - Celozzi, Tasci, Delpierre, Molinaro - Gebhart (84. Rudy), Traesch (58. Kuzmanović), Khedira, Hleb - Cacau, Pogrebnyak (64. Marica)

FC Barcelona: Valdes - Puyol, Pique, Marquez (58. Milito), Maxwell - Busquets, Toure (53. Henry), Xavi - Messi, Ibrahimovic, Iniesta