18.kolejka: Freiburg liderem

W niedzielnym meczu 18.kolejki 2.Bundesligi, SC Freiburg wygrał 2:0 na wyjeździe z 1860 Monachium i został liderem tabeli z 33 punktami na koncie. Ömer Toprak (27.) i Julian Schuster (62.) zdobyli bramki dla gości przed 21.800 widownią na monachijskiej Arena.

Greuther Fürth przed 6600 widownią rozgromiło Ingolstadt 6:1. Po dwie bramki dla gospodarzy zdobyli napastnicy: Sami Allagui (4./39.) oraz Stefan Reinsinger (27./32.). Kolejne trafienia dołożyli Leonhard Haas (45.) i Charles Takyi (67.). Dla Ingolstadt jedyną bramkę zdobył Valdet Rama (17.).

Walczące o pozostanie w drugiej lidze Wehen-Wiesbaden wygrało 1:0 z Alemannią Aachen po golu Marcela Ziemera (45.). Alemannia mimo porażki pozostaje na piątym miejscu poniedziałek tabeli.

FSV Frankfurt wygrał pewnie z Ahlen 4:0. Przed 3687 widownią gole dla gospodarzy strzelali: Youssef Mokhtari (10.), Matias Cenci (27.), Gennadi Blisnjuk (78.) i David Ulm (85.).

Hansa Rostock na własnym boisku przegrała 0:1 z MSV Duisburg i jest coraz mocniej zagrożona spadkiem do trzeciej ligi. Markus Brzenska w 80.minucie zapewnił „Zebrom” komplet punktów, w 32.minucie Martin Retov nie wykorzystał dla Hansy rzutu karnego.

W piątek w trzech meczach nie poznaliśmy żadnego zwycięzcy. St. Pauli w Osnabrücku mimo dwukrotnego prowadzenia, zremisowało 2:2. TuS Koblenz bezbramkowo zremisowało z Rot-Weiß Oberhausen. 24 000 widzów nie obejrzało również żadnej bramki w Augsburgu, gdzie miejscowe FC zremisowało 0:0 z 1.FC Norymbergą.

W poniedziałek na zakończenie kolejki, 1. FC Kaiserslautern zremisowało 1:1 z FSV Mainz 05.