Wpadka Borussii u siebie. Przełamanie Hoffenheim

Borussia Dortmund sensacyjnie przegrała na swoim stadionie z TSG 1899 Hoffenheim 2:3. Dla Wieśniaków to pierwszy triumf w Bundeslidze od 8 grudnia zeszłego roku.

Faworytem tego meczu była Borussia Dortmund, która walczy o miejsce w czołowej czwórce Bundesligi. Ich rywal - TSG 1899 Hoffenheim - świetnie rozpoczął sezon, ale ostatnie tygodnie były dla drużyny Wiesniaków fatalne. Ostatni triumf odniosła ona blisko trzy miesiące temu. W niedzielę 25 lutego nastąpiło przełamanie.

Hoffenheim już w 2. minucie objęło prowadzenie po uderzeniu Ihlasa Bebou. I choć goście tak świetnie rozpoczęli mecz, to w 25. minucie już przegrywali. Wszystko za sprawą trafień Donyella Malena i Nico Schlotterbecka. Tym samym Borussia na przerwę schodziła przy prowadzeniu 2:1.

Po zmianie stron BVB starała się kontrolować przebieg wydarzeń na boisku, ale w ciągu trzech minut sytuacja odwróciła się o 180 stopni. Bohaterem gości był Maximilian Beier, który dwukrotnie pokonał bramkarza rywali i dał zwycięstwo ekipie Hoffenheim.

W innym niedzielnym meczu Bundesligi FC Augsburg wygrał z SC Freiburg 2:1. To jednak zespół z Fryburga otworzył wynik spotkania. Gola w 19. minucie strzelił Vincenzo Grifo. Augsburg zdołał odpowiedzieć dopiero w drugiej połowie. Najpierw do remisu doprowadził Felix Uduokhai, a następnie szalę zwycięstwa na stronę gospodarzy przechylił Arne Engels.