Protest fanów w Bundeslidze. Przerwany mecz w Berlinie

Fani w Niemczech mają dosyć działań piłkarskiego związku i protestują na trybunach. W trakcie meczu 1.FC Union Berlin - VfL Wolfsburg fani rzucali na boisko piłki tenisowe. Mało brakło, by spotkanie zostało odwołane.

Kibice w Niemczech sprzeciwiają się temu, by piłkarska federacja sprzedała udziały w Bundeslidze, by w ten sposób zwiększyć potencjał marketingowy. Fani niemieckich klubów są bowiem znani z tradycyjnego podejścia do futbolu i nie zgadzają się na jakiekolwiek tego rodzaju inicjatywy. Na części stadionów ograniczano się do bannerów. Inaczej było w Berlinie.

Na obiekcie Unionu fani stracili cierpliwość i zaczęli rzucać na boisko tenisowe piłeczki, które służby wynosiły workami. Zrobili to w 27. minucie meczu. Niewiele brakło, by spotkanie zostało odwołane. Ostatecznie jednak po blisko pół godziny przerwy mecz został wznowiony.

1.FC Union Berlin w 25. minucie doliczonego czasu gry pierwszej połowy objął prowadzenie za sprawą Danilo Doekhiego. Więcej goli w Berlinie już nie padło. Jakub Kamiński z VfL Wolfsburg całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.

Emocji nie zabrakło w Augsburgu, gdzie gospodarze zremisowali z RB Lipsk 2:2. Miejscowi w 35. minucie objęli prowadzenie za sprawą Phillipa Tietza. Po chwili było jednak 1:1, a do wyrównania doprowadził Lois Openda. Tuż po wznowieniu gry to zespół spod znaku czerwonego byka zdobył drugą bramkę, a jego autorem był Benjamin Sesko. W 60. minucie było 2:2, a gola strzelił Ermedin Demirović.

Trzyminutowy epizod w barwach Werderu Brema zaliczył Dawid Kownacki. Jego zespół przegrał jednak u siebie z 1. FC Heidenheim 1:2. Goście po 18 minutach prowadzili po golach Lennarda Malloneya i Jana Niklasa Beste'a. Ze strony Werderu odpowiedział bramką Romano Schmid.