Lovro Majer uratował Wolfsburg. Kamiński na ławce

VfL Wolfsburg podzieliło się punktami z TSG 1899 Hoffenheim w niedzielnym meczu Bundesligi. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział Jakub Kamiński.

Zarówno VfL Wolfsburg, jak i TSG 1899 Hoffenheim miały na ten sezon wysokie aspiracje. Zresztą goście świetnie rozpoczęli rozgrywki i długo byli w pierwszej czwórce. To już jednak przeszłość. Obecnie Wieśniacy zajmują dziewiąte miejsce w tabeli i mają w swoim dorobku 25 punktów. Jeszcze gorzej spisują się Wilki, które z dorobkiem 22 "oczek" są jedenaste.

Stawa meczu była zatem duża. Przegrany mocno ograniczyłby swoje szanse na awans do europejskich pucharów. Dlatego od pierwszego gwizdka obie ruszyły do ataków i szukały swoich szans na objęcie prowadzenia.

Mecz świetnie rozpoczęli przyjezdni, którzy już po 6 minutach cieszyli się z gola. Jego autorem był Maximilian Beier. Gospodarze starali się odrobić straty, ale w pierwszej połowie byli bezradni. Więcej goli w pierwszych 45 minutach zresztą nie padło.

Sygnał do ataku Wilkom dał Lovro Majer, który po niecałym kwadransie gry drugiej połowy wpakował piłkę do bramki rywali. Po kilku minutach było jednak 2:1 dla gości, a tym razem z trafienia cieszył się Grischa Promel.

Wieśniacy nie utrzymali jednak korzystnego rozstrzygnięcia. Ratownikiem VfL Wolfsburg był Lovro Majer, który w 70. minucie wykorzystał rzut karny. Więcej goli nie padło, a mecz zakończył się remisem 2:2.

VfL Wolfsburg - TSG 1899 Hoffenheim 2:2 (0:1)
0:1 - Maximilian Beier 6'
1:1 - Lovro Majer 58'
1:2 - Grischa Promel 66'
2:2 - Lovro Majer (k.) 70'