Hertha Berlin zdegradowana. Wpadka Unionu

W Bundeslidze ostatnie przetasowania. W 33. kolejce swój los przypieczętowała Hertha Berlin, która nie ma już szans na utrzymanie.

Piłkarze Herthy Berlin już nie mają szans na utrzymanie w Bundeslidze. W domowej potyczce, z zagrożonym spadkiem, Bochum gospodarze prowadzili od 63. minuty. Goście do końca walczyli o punkt i wyrównali w czwartej minucie doliczonego czasu.

Wciąż poważnie zagrożone jest Schalke 04. Zespół z Gelsenkirchen szybko otworzył wynik w potyczce, z walczącym o europejskie puchary, Eintrachtem. Goście w 1. połowie wyrównali, a po niespełna godzinie wyszli na prowadzenie.

Schalke walczyło do końca, na pięć minut przed końcem wyrównało. Drużyna z Gelsenkirchen plasuje się na barażowej pozycji, ale swój mecz do rozegrania ma jeszcze VfB Stuttgart, a w ostatniej kolejce Schalke zagra w Lipsku z RB.

Duży krok w kierunku Ligi Mistrzów mógł w sobotę zrobić Union. Berlińczycy grali na wyjeździe z Hoffenheim, które jeszcze nie było pewne utrzymania. W potyczce padło sześć bramek. Gospodarze prowadzili już 2:0, a następnie 3:1. Ostatecznie wygrali 4:2 i już w spokoju mogą przygotowywać się do ostatniej kolejki. Natomiast Union do końca będzie walczył o prawo występów w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Schalke 04 Gelsenkirchen - Eintracht Frankfurt 2:2 (1:1)
1:0 - Terodde 1'
1:1 - Kamada 21'
1:2 - Tuta 59'
2:2 - Polter 85'

Hertha Berlin - VfL Bochum 1:1 (0:0)
1:0 - Tousart 63'
1:1 - Schlotterbeck 90+4'

TSG 1899 Hoffenheim - 1.FC Union Berlin 4:2 (2:1)