Szaleństwo w Lipsku. Christopher Nkunku bohaterem

Niezwykła dramaturgia towarzyszyła meczowi RB Lipsk z Werderem Brema. Do 87. minuty prowadzili goście, ale później wydarzyło się coś niezwykłego. Dwie świetne asysty zanotował Christopher Nkunku, a decydujący gol padł w 6. minucie doliczonego czasu.

Absolutnie nieprawdopodobne sceny rozegrały się w niedzielne popołudnie na stadionie w Lipsku. RB Lipsk rzutem na taśmę wygrywa z Werderem Brema 2:1 i ostatecznie odpowiada na sobotnie zwycięstwo Unionu Berlin. Lipsk pozostaje na trzecim miejscu w tabeli Bundesligi i wciąż ma wszystko w swoich rękach, jeśli chodzi o walkę o Ligę Mistrzów.

Działo się w tym spotkaniu bardzo dużo. Najpierw gola dla RB Lipsk po świetnie wyprowadzonej kontrze strzelił Christopher Nkunku, ale po interwencji VAR został został on anulowany. Chodziło o faul przy odbiorze piłki.

Dosłownie po chwili gospodarze dali się zaskoczyć przy wyrzucie piłki z autu. Po dośrodkowaniu z prawej strony nikt nie potrafił wyjaśnić sytuacji, a do pustej bramki z kilku metrów trafił Leonardo Bittencourt. RB Lipsk miał przewagę, ale Werder Brema mądrze i (momentami) szczęśliwie się bronił.

Wszystko ma jednak swój koniec i w 87. minucie Lipsk doprowadził do wyrównania. Centrował Nkunku, a precyzyjną główką popisał się Willi Orban. Remis jednak nie satysfakcjonował gospodarzy, którzy ruszyli do szaleńczych ataków. Przyniosły one skutek w szóstej minucie doliczonego czasu gry. Kapitalną akcję przeprowadził Nkunku, dograł piłkę wzdłuż bramki, a piłkę do siatki wpakował Dominik Szoboszlai.

Co taki wynik oznacza dla układu tabeli? Werder na dwie kolejki przed końcem ma pięć punktów przewagi nad będącym w strefie barażowej Schalke 04 Gelsenkirchen. Z kolei ekipa z Lipska ma punkt więcej niż Union i cztery punkty przewagi nad piątym w tabeli SC Freiburg.

Ważny punkt z wyżej notowanym przeciwnikiem zdobył z kolei VfB Stuttgart, choć remis z Bayerem Leverkusen nie pozwala wydostać się ze strefy spadkowej wobec sobotniej wygranej VfL Bochum. Na dwie kolejki przed końcem VfB traci do bezpiecznego miejsca dwa punkty.