Siedem goli w meczu 1.FC Koeln z Herthą. Berlińczycy coraz bliżej spadku

W meczu 32. kolejki Bundesligi 2022/2023, zespół 1.FC Koeln rozbił u siebie Herthę Berlin 5:2. Berlińczycy na dwie serie gier przed końcem sezonu zajmują ostatnie miejsce w tabeli.

Ekipa Koeln była faworytem starcia z zawodzącą Herthą i szybko wyszła na prowadzenie. Już w 8. minucie Davie Selke po podaniu od Erica Martela pokonał Olivera Christensena.

Berlińczycy odpowiedzieli trafieniami Lucasa Tousarta oraz Stevana Joveticia, ale jeszcze przed przerwą gospodarze za sprawą Timo Huebersa i Ellyesa Skhiriego odzyskali prowadzenie, którego nie oddali już do końca spotkania.

Po zmianie stron strzelali tylko zawodnicy drużyny z Kolonii, a mianowicie Huebers (w piękny sposób skompletował dublet) i Denis Huseinbasic, zaś konfrontacja zakończyła się pewnym triumfem 1.FC Koeln.

Bundesliga, 32. kolejka:
1.FC Koeln - Hertha Berlin 5:2 (3:2)

1:0 - Davie Selke 8' 1:1 - Lucas Tousart 18' 1:2 - Stevan Jovetić 33' 2:2 - Timo Huebers 39' 3:2 - Ellyes Skhiri 43' 4:2 - Timo Huebers 69' 5:2 - Denis Huseinbasic 81'