RB Lipsk wypadł poza "czwórkę"

Liga Mistrzów bez RB Lipsk? Po 29. kolejce drużyna prowadzona przez Marco Rose spadła na 5. miejsce. Stało się to porażce w Leverkusen z Bayerem 04 0:2.

Piłkarze RB Lipsk skomplikowali swoją sytuację w Bundeslidze. Celem zespołu jest awans do Ligi Mistrzów. Niedzieli zawodnicy nie będą dobrze wspominali.

Najpierw swój mecz wygrał SC Freiburg, który pokonał Schalke 4:0. Gracze RB mogli wrócić na 4. miejsce, ale warunkiem było pokonanie Bayeru.

Swoje cele mają gospodarze, którzy walczą o prawo gry w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy. Po niedzielnej potyczce Bayer znalazł się na 6. miejscu.

Na pierwszego gola w meczu kibice czekali do 40. minuty, gola dla miejscowych zdobył Adam Hlozek. Po zmianie stron goście szukali wyrównania, ale na cztery minuty przed końcem Nadiem Amiri wykorzystując rzut karny zamknął spotkanie.

Bayer 04 Leverkusen - RB Lipsk 2:0 (1:0)
1:0 - Hlozek 40'
2:0 - Amiri (k.) 86'