Marcin Kamiński i spółka nie zatrzymali SC Freiburg

W niedzielnym spotkaniu 29. kolejki Bundesligi walczące o utrzymanie Schalke 04 Gelsenkirchen, którego zawodnikiem jest Marcin Kamiński (rozegrał cały mecz), poległo na wyjeździe z SC Freiburg aż 0:4.

Schalke przystępowało do niedzielnej rywalizacji po niedawnym, wysokim zwycięstwie z Herthą Berlin (5:2).

Jednakże to walczą o udział w Lidze Mistrzów Freiburg był faworytem starcia i pokazał przyjezdnym miejsce w szeregu.

Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 7. minucie spotkania za sprawą Michaela Gregoritscha, który jeszcze przed przerwą skompletował dublet.

Po zmianie stron kolejne trafienia dla miejscowej ekipy dołożyli Lucas Holer oraz Matthias Ginter i zdecydowany triumf SC Freiburg stał się faktem.