Klęska Bayernu Monachium w Mainz

Wypełnione golami popołudnie w Bundeslidze. Jednego z nich strzelił Jakub Kamiński dla VfL Wolfsburg. Bayern Monachium rozczarował w Moguncji i mimo prowadzenia poniósł porażkę 1:3.

Jakub Kamiński cieszył się z drugiego gola w sezonie Bundesligi. Jego drużyna VfL Wolfsburg ruszyła do natarcia na bramkę VfL Bochum i nie potrzebowała dużo czasu na zdobycie goli. Kamiński strzelił na 2:0 w 21. minucie po asyście Filipa Nmechy. Wilki, z aktywnym Kamińskim, radziły sobie dobrze i zwyciężyły 5:1.

Po pożegnaniu się z Ligą Mistrzów piłkarze Bayernu wybrali się do Moguncji na mecz w Bundeslidze. Podopieczni Thomasa Tuchela odpadli z Champions League honorowo, ponieważ po remisie 1:1 z Manchesterem City. O braku awansu do półfinału zdecydowała porażka 0:3 poniesiona w Anglii. Później ekipa z Monachium walecznie próbowała odrobić stratę, ale skończyło się na jednym golu Joshuy Kimmicha z rzutu karnego.

Sytuacja Bayernu w Bundeslidze nie jest komfortowa. Co prawda rewelacyjny Union Berlin ponosi coraz większe straty, ale w kontakcie z zespołem z Monachium pozostaje Borussia. Bayern ma tylko o dwa punkty więcej niż przeciwnik z Dortmundu. Po pożegnaniu z pucharami nie pozostało mu nic innego niż skoncentrować się na obronieniu mistrzostwa Niemiec.

Bayern wcześnie dostał cios w postaci zejścia Alphonso Daviesa. Kanadyjczyk doznał urazu w momencie nabierania prędkości w pojedynku z Silvanem Widmerem. Davies poczuł ból i nie był w stanie pozostać na boisku. Jego zmiennikiem w 9. minucie był Noussair Mazraoui.

Faworyt pozbierał się po stracie Alphonso Daviesa i z każdą minutą coraz mocniej zagrażał Mainz. Szansę na zdobycie prowadzenia mieli Sadio Mane, Thomas Mueller czy Leon Goretzka. W 15. minucie piłka znalazła się w bramce gospodarzy, ale gola Sadio Mane nie było z powodu spalonego.

W 29. minucie Bayern objął prowadzenie 1:0. Tym razem wszystko wydarzyło się zgodnie z przepisami i Sadio Mane mógł cieszyć się z gola. O Senegalczyku było ostatnio głośno z powodów pozaboiskowych i chciał odpowiedzieć na to w Moguncji. Asystował mu Joao Cancelo. Wynik 1:0 utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Bayern zaczął igrać z ogniem, ponieważ skromna zaliczka nie dawała mu jeszcze spokoju. Mainz nie miało dużo do stracenia i po przerwie przystąpiło do ataku. Kilkakrotnie robiło się ciekawie pod bramką Yanna Sommera.

W 65. minucie Mainz postawiło na swoim i doprowadziło do remisu 1:1 strzałem z bliska. Gospodarze byli odważni po zmianie stron i potrafili odebrać prowadzenie Bayernowi. Kotłowało się pod bramką Yanna Sommera aż Ludovic Ajorque wykonał dobitkę uderzenia zatrzymanego przez szwajcarskiego bramkarza.

Zremisowanie z liderem Bundesligi nie było szczytem oczekiwań Mainz. W 73. minucie gospodarze strzelili gola na 2:1 po banalnym ataku między rozleniwionymi obrońcami Bayernu. Od momentu wykopnięcia piłki przez bramkarza wystarczyło jedno zgranie, jedno podanie Karima Onisiwo zanim Leandro Barreiro Martins pokonał Yanna Sommera.

Druga połowa meczu okazała się popisem Mainz. Obraz meczu zmienił się całkowicie i drużyna, która była tłem w pierwszej części, zaczęła przeprowadzać piękne akcje i punktować Bayern. W 79. minucie Aaron Martin Carricol strzelił na 3:1 na zakończenie eleganckiej wymiany podań. Asystował mu Andreas Hanche-Olsen.