RB Lipsk w ćwierćfinale

Znamy trzeciego ćwierćfinalistę Pucharu Niemiec. Został nim RB Lipsk, który bez większego trudu pokonał u siebie TSG 1899 Hoffenheim 3:1.

Podopieczni Marco Rose szybko ułożyli sobie mecz i do przerwy prowadzili 2:0 po golach Emila Forsberga oraz Konrada Laimera.

Druga część była bardziej wyrównana. Gościom udało się nawet złapać kontakt, gdy w 76. minucie do siatki trafił Kasper Dolberg, ale losy awansu już kilka chwil później ostatecznie rozstrzygnął Timo Werner.

TSG 1899 Hoffenheim kończyło zawody w osłabieniu, po tym jak w 86. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Stanley Nsoki.

RB Lipsk zwyciężył 3:1 i awansował do ćwierćfinału. Już wcześniej kwalifikację do tej fazy zapewniły sobie VfB Stuttgart oraz 1.FC Union Berlin.

W środę wieczorem czeka nas jeszcze jedno spotkanie 1/8 finału. 1.FSV Mainz 05 podejmie Bayern Monachium.

RB Lipsk - TSG 1899 Hoffenheim 3:1 (2:0)
1:0 - Emil Forsberg 8'
2:0 - Konrad Laimer 41'
2:1 - Kasper Dolberg 76'
3:1 - Timo Werner 84'