RB Lipsk wydarł awans do finału!

Zawodnicy RB Lipsk przebudzili się w drugiej części gry i ostatecznie wygrali 2:1 z Unionem Berlin. Emil Forsberg dał radość kibicom w doliczonym czasie. "Byki" drugi raz z rzędu awansowały do finału Pucharu Niemiec.

Berlińczycy byli skazywani na pożarcie, ale walczyli z RB Lipsk jak równy z równym. W 25. minucie strzelanie rozpoczął Sheraldo Becker. Napastnik Unionu świetnie sfinalizował akcję po płaskim dośrodkowaniu Christophera Trimmela.

Później gospodarze ostrzeliwali bramkę Fredrika Ronnowa. Union miał jednak przewagę po pierwszej części gry.

"Byki" zdołały odpowiedzieć dopiero po zmianie stron. Nierozważnie zachował się Paul Jaeckel, który sfaulował Christophera Nkunku w obrębie pola karnego. Felix Brych podyktował rzut karny po analizie VAR. Andre Silva podszedł do piłki i pewnie uderzył w sam środek.

Zespół Domenico Tedesco rozstrzygnął rywalizację w drugiej minucie doliczonego czasu. Na miano bohatera zasłużył Emil Forsberg. Benjamin Henrichs zacentrował z prawej strony, a reprezentant Szwecji strzelił głową nie do obrony i po chwili utonął w ramionach kolegów.

Forsberg zapewnił RB Lipsk drugi z rzędu awans do finału Pucharu Niemiec. Podopieczni Tedesco powalczą o trofeum z SC Freiburg, decydujące spotkanie odbędzie się 21 maja na Stadionie Olimpijskim w Berlinie.

RB Lipsk - 1.FC Union Berlin 2:1 (0:1)
0:1 - Sheraldo Becker 25'
1:1 - Andre Silva (k.) 61'
2:1 - Emil Forsberg 90+2'