Holandia nie dała się Niemcom

W cieniu rywalizacji o mundial rozegrano w Europie kilka interesujących towarzyskich spotkań. W najbardziej prestiżowym Holandia mierzyła się z Niemcami. W tej wyrównanej konfrontacji padł remis 1:1, mimo że to goście prowadzili do przerwy.

O takich meczach marzy się w rundzie finałowej mistrzostw świata. Holandia zmierzyła się towarzysko z Niemcami. Spotkanie długo było bardzo zacięte. Pod koniec pierwszej połowy wynik otworzył Thomas Mueller, który uderzył tuż zza pola karnego i trafił w lewy róg bramki. Holendrzy dążyli do wyrównania, ale do bramki trafili dopiero w 66. minucie za sprawą Stevena Bergwijna. Bardzo prestiżowy mecz zakończył się remisem 1:1.

Hiszpania łatwo poradziła sobie z Islandią, z którą wygrała aż 5:0. Włosi, którzy kilka dni temu się dowiedzieli, że nie zagrają na mundialu, pokonali na wyjeździe innych przegranych, czyli reprezentację Turcji. Spotkanie było bardzo zacięte, a jego losy zmieniały się jak w kalejdoskopie. Prowadzili Turcy, ale potem Włosi strzelili trzy gole z rzędu. Do końca jednak musieli drżeć o wynik.

Niedawni rywale Polaków, czyli Szkoci znów prowadzili i znów nie wygrali. Ich mecz z Austrią zakończył się remisem 2:2.