Trenował Krychowiaka, może przejąć zespół innego Polaka

Daniel Farke opuścił FK Krasnodar z powodu inwazji Rosji na Ukrainę. Były trener Grzegorza Krychowika niebawem może jednak poprowadzić inny zespół z Polakiem w składzie.

Schalke 04 Gelsenkirchen postanowiło zakończyć współpracę z trenerem Dimitriosem Grammozisem. Powodem tej decyzji były rozczarowujące wyniki zespołu w obecnym sezonie rozgrywek 2. Bundesligi i dopiero 6. miejsce w tabeli. Działacze liczą na awans, na którą szansę dają tylko 3 czołowe pozycje.

Według informacji Sky Sport, niemiecki klub rozpoczął już poszukiwania nowego szkoleniowca. Faworytem ma być Daniel Farke, który ostatnio pracował w FK Krasnodar.

Dziennikarze zza naszej zachodniej granicy donoszą, że oprócz Farke kandydatem do pracy w Schalke jest Friedhelm Funkel. To trener z wieloletnim doświadczeniem, który jednak obecnie przebywa na emeryturze od czasu odejścia z 1.FC Koeln z końcem czerwca zeszłego roku.

Przypomnijmy, że piłkarzem klubu z Zagłębia Ruhry od tego sezonu jest Marcin Kamiński. Dotychczas zagrał on 25 meczów, w których uzyskał po dwie bramki i asysty.