W Hamburgu decydowały karne, w Bochum dogrywka

W środowy wieczór poznaliśmy kolejnych trzech półfinalistów Pucharu Niemiec. Do drużyny Unionu Berlin dołączyły zespoły RB Lipsk, HSV i Freiburga.

Puchar Niemiec wchodzi w decydującą fazę. We wtorek do półfinału awansował Union Berlin.

W środę poznaliśmy pozostałe drużyny, które zwycięsko wyszły z ćwierćfinałów. Problemów z awansem nie miał RB Lipsk, który 4:0 rozgromił występujący w 2. Bundeslidze Hannover 96.

Więcej emocji było w bezpośrednim spotkaniu drużyn grających na zapleczu Bundesligi. Karlsruher prowadziło na boisku HSV już 2:0, po przerwie goście złapali kontakt bramkowy, zmarnowany rzut karny, ale w doliczonym czasie doprowadzili do remisu. W dogrywce gole nie padły, konkurs "jedenastek" lepiej wykonywali zawodnicy z Hamburga.

Zażarta walka trwała w meczu w Bochum. Wynik gry otworzyli zawodnicy Freiburga. Ich radość z prowadzenia trwała niespełna kwadrans, kiedy gracze VfL wyrównali. W regulaminowym czasie więcej bramek nie padło. W dogrywce goli długo nie było. Kiedy wydawało się, że o wszystkim zadecyduje konkurs "jedenastek", w 120. minucie bramkę na wagę wygranej gości zdobył Roland Sallai.

Hannover 96 - RB Lipsk 0:4 (0:2)
0:1 - Nkunku 17'
0:2 - Nkunku 22'
0:3 - Laimer 62'
0:4 - Silva 73'

Hamburger SV - Karlsruher SC 2:2 (2:2, 0:1) k. 3:2
0:1 - Heise 40'
0:2 - Hofmann 50'