Cenna wygrana zespołu Roberta Gumnego i Rafała Gikiewicza

FC Augsburg, którego zawodnikami są Robert Gumny i Rafał Gikiewicz, z czwartą wygraną w sezonie 2021/2022 Bundesligi. W meczu 15. kolejki podopieczni Markusa Weinzierla pokonali na wyjeździe 1.FC Koeln 2:0.

Walcząca o utrzymanie drużyna z Augsburga nie była faworytem piątkowego starcia w Kolonii, ale za wszelką cenę chciała zdobyć cenne trzy punkty i zrealizowała swój cel.

W pierwszej połowie potyczki na boisku działo się niewiele, ale tuż po zmianie stron Gikiewicz dwukrotnie sprawdził Anthony Modeste. Jednakże polski bramkarz ani razu nie dał się zaskoczyć.

W szeregach gości aktywny był Andre Hahn, który swój dobry występ okrasił bramką w 72. minucie spotkania. FC Augsburg poszedł za ciosem i w końcówce konfrontacji za sprawą Niklasa Dorscha zadał drugi cios.

Po tym triumfie ekipa z Augsburga opuściła strefę spadkową i obecnie z 16 punktami na koncie zajmuje 14. miejsce w tabeli.