Przełamanie w Stuttgarcie. Drużyna czekała na to sześć kolejek

VfB Stuttgart opuścił miejsce barażowe i ponownie zepchnął na nie FC Augsburg, którego zawodnikami są Rafał Gikiewicz oraz Robert Gumny. Na wygraną 2:1 z 1.FSV Mainz czekał od początku października.

VfB przystąpił do ataku na początku meczu. Była 3. minuta i piłka po strzale Umara Marmousha została z trudem sparowana nad poprzeczkę przez Robina Zentnera. W 21. minucie bramkarz z Moguncji już nie zapobiegł nieszczęściu i skapitulował po technicznym uderzeniu Hirokiego Ito. Gospodarze wyszli na prowadzenie 1:0.

Mainz doprowadziło do remisu 1:1 jeszcze w pierwszej połowie. Alexander Hack wykorzystał kompletną dezorientację w obronie gospodarzy i główkował z bliska do bramki po dochodzącym dośrodkowaniu z rzutu rożnego Jeana-Paula Boetiusa.

Na tym skończyło się strzelanie goli w pierwszej połowie, choć nie brakowało dogodnych szans do poprawienia wyniku. Nie było jednak dokładności. Z 13 strzałów tylko cztery były celne, więc w przerwie wypadało wyregulować celowniki.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza, czyli od szturmu piłkarzy ze Stuttgartu. Philipp Foerster jeszcze nieznacznie spudłował w 49. minucie, ale Borna Sosa w 52. minucie odzyskał prowadzenie. Huknął na 2:1 pod poprzeczkę po szybkim ataku, którego przedostatnim elementem było podanie Orela Mangali.

Tym razem Mainz nie potrafiło już odpowiedzieć golem.

VfB Stuttgart - 1.FSV Mainz 05 2:1 (1:1)
1:0 - Hiroki Ito 21'
1:1 - Alexander Hack 39'
2:1 - Borna Sosa 52'

Stuttgart: Florian Mueller - Konstantinos Mavropanos, Waldemar Anton, Hiroki Ito - Roberto Massimo (85' Silas Katompa Mvumpa), Wataru Endo, Atakan Karazor, Borna Sosa - Philipp Forster (63' Nikolas Nartey), Orel Mangala (63' Mateo Klimowicz), Omar Marmoush (82' Pascal Stenzel)

Mainz: Robin Zentner - David Nemeth (75' Anton Stach), Alexander Hack, Moussa Niakhate - Silvan Widmer, Jae-Sung Lee, Leandro Barreiro (75' Kevin Stoeger), Jean-Paul Boetius, Aaron Caricol - Karim Onisiwo (75' Marcus Ingvartsen), Jonathan Burkardt (75' Adam Szalai)

Żółte kartki: Mangala, Sosa, Boetius (Stuttgart) oraz Martin (Mainz)

Sędzia: Matthias Joellenbeck