Mainz oddala się od czołówki. Kolejna wpadka Freiburga

1.FSV Mainz 05 podzieliło się punktami z 1.FC Koeln (1:1) i spadło w tabeli Bundesligi. Na najniższym stopniu podium nadal znajduje się zespół SC Freiburg, który niespodziewanie przegrał 0:2 z Eintrachtem Frankfurt.

Na początku spotkania piłkarze 1.FC Koeln mieli więcej sytuacji podbramkowych, ale to drużyna z Moguncji strzeliła pierwszego gola. W 41. minucie Jonathan Burkardt z łatwością ograł Lucę Kiliana, obrócił się z piłką i trafił do siatki.

Odpowiedź Eintrachtu Frankfurt nadeszła chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy. Mark Uth idealnie zagrał z głębi pola do Saliha Ocana, który strzałem głową doprowadził do wyrównania. Rezultat już się nie zmienił. W 12. kolejce Bundesligi 1.FSV Mainz 05 zremisowało z niżej notowanym 1.FC Koeln i zajmuje ósme miejsce w tabeli.

W drugim niedzielnym meczu SC Freiburg grał na własnym obiekcie z Eintrachtem Frankfurt. Rywalizacja rozstrzygnęła się w pierwszych 45 minutach. Wynik otworzył Jesper Lindstrom, który odnalazł się w polu karnym i sprytnym uderzeniem pokonał bramkarza.

Drugi gol padł w kuriozalnych okolicznościach. Filip Kostić próbował dośrodkować z rzutu wolnego, lecz nikt nie przeciął toru lotu piłki. Mark Flekken powinien zachować się lepiej w tej sytuacji. SC Freiburg przegrał po raz drugi w tym sezonie, jednak utrzymał się na trzecim miejscu w stawce.

1.FSV Mainz 05 - 1.FC Koeln 1:1 (1:0)
1:0 - Jonathan Burkardt 41'
1:1 - Salih Ozcan 47'

SC Freiburg - Eintracht Frankfurt 0:2 (0:2)

0:1 - Jesper Lindstrom 34' 0:2 - Filip Kostić 43'