Męczarnie Borussii z ostatnim zespołem 2. Bundesligi

We wtorek, 26 października, Borussia Dortmund podejmowała na Signal Iduna Park w ramach drugiej rundy Pucharu Niemiec FC Ingolstadt. Zdecydowanymi faworytami w starciu z czerwoną latarnią 2. Bundesligi byli obrońcy tytułu, ale dopiero wejście na boisko Thorgana Hazarda sprawiło, że BVB wyszła na prowadzenie i ostatecznie wygrała 2:0.

Zwycięstwo BVB było obowiązkiem. Gospodarze, znajdujący się zaledwie punkt za Bayernem w tabeli Bundesligi oraz niesieni przez doping kilkudziesięciu tysięcy gardeł na własnym stadionie, podejmowali zespół, który w 11 ligowych meczach na zapleczu niemieckiej ekstraklasy zdobyli zaledwie pięć punktów i zamyka stawkę.

Być może to właśnie przeświadczenie o zwycięstwie niezależnie od poziomu gry sprawiło, że po pierwszej połowie podopieczni Marco Rose schodzili z boiska w akompaniamencie gwizdów. Poszczególni gracze Borussii na czele z Julianem Brandtem grali na 20 proc. swoich możliwości. Obrońcy tytułu grali lepiej i mieli swoje świetne sytuacje, ale piłka po żadnym ze strzałów nie chciała wpaść do siatki.

Pierwsze pół godziny drugiej części gry wyglądało tak samo — grała tylko Borussia, m.in. dwukrotnie obijając poprzeczkę, goście zaś z każdą kolejną minutą bronili coraz zacieklej, wierząc w możliwość dotrwania do dogrywki i być może rzutów karnych.

Wszystko zmieniło pojawienie się na boisku tego, którego wyraźnie brakowało w przedniej formacji gospodarzy. W 71. minucie Thorgan Hazard zmienił Thomasa Meuniera i już po minucie trafił do siatki, po kolejnych dziewięciu zaś zaliczył dublet. Belg najpierw szybkim wejściem w pole karne rozpoczął akcję, którą w końcu sam wykończył, a następnie doskonale odnalazł się po dośrodkowaniu.

Co ciekawe, obie asysty do Hazarda zaliczył... Brandt, który po pierwszej połowie zasłużył na miano najgorzej prezentującego się gracza BVB. Wejście Hazadra, a także Reusa, wyzwoliło w podopiecznych Marco Rose bardzo głęboko skryte pokłady zaangażowania, które ostatecznie pozwoliły im awansować do 1/8 finału Pucharu Niemiec.

Borussia Dortmund — FC Ingolstadt 2:0 (0:0)