Wielkie emocje na stadionach

Piątoligowy Greifswalder FC był bliski wyeliminowania ekipy z Bundesligi, a to niejedyny przykład meczu z wielką dawką emocji. Pierwsza runda zmagań o niemieckie trofeum nie zawiodła.

Puchar Niemiec nie zawiódł i 7 sierpnia dał kibicom wiele emocji. Nie zabrakło ich na Volksstadion, gdzie niewiele brakowało, aby Greifswalder FC wyeliminował drużynę Rafała Gikiewicza, czyli FC Augsburg

Drużyna z Oberligi wyszła na prowadzenie w 2. minucie za sprawą bramki Lukasa Knechtela. Bardzo mocno podrażniło to FC Augsburg, który ruszył do ataku. W 41. minucie goście wyrównali, dzięki trafieniu Frederika Winthera. Z kolei gdy zegar pokazywał 52. minutę, przyjezdnych na prowadzenie wyprowadził Florian Niederlechner, a następnie podwyższył Fredrik Jensen.

Gospodarze jednak nie dali za wygraną i w 69. minucie strzelili bramkę kontaktową. Do siatki rywali trafił Velimir Jovanović, pokonując pewnie Gikiewicza. Niespokojną sytuację w szeregach Augsburga uspokoił jednak Andre Hahn, który przelobował Adama Marczuka, ustalając końcowy rezultat.

Z kolei drużyna Kevina Pytlika była bardzo blisko wyeliminowania Vfl Bochum. Po zaciętym meczu, który rozstrzygnął się dopiero w dogrywce, ostatecznie jednak drużyna Polaka przegrała 1:2.

Swoją powinność w pierwszej rundzie wykonali jednogłośni faworyci, czyli Bayer Leverkusen, Hannover, VfB Stuttgart, RB Lipsk oraz Borussia Dortmund, którzy pokonali swoich rywali i zameldowali w drugiej rundzie Pucharu Niemiec.