Awans Borussii Dortmund najmniejszym nakładem sił

Borussia Dortmund gra dalej w Pucharze Niemiec. Zespół ten pokonał na wyjeździe Eintracht Brunszwik 2:0. Drużyna z 2. Bundesligi nie postawiła się rywalom, którzy awansowali najmniejszym nakładem sił.

Borussia Dortmund była zdecydowanym faworytem spotkania 1/16 finału Pucharu Niemiec. Co prawda ostatnio BVB jest w kryzysie, ale Eintracht Brunszwik to drużyna, która walczy o utrzymanie w 2. Bundeslidze. Biorąc pod uwagę prezentowaną formę, to II-ligowiec nie powinien zagrozić kandydatowi do mistrzostwa Niemiec.

Gospodarze już w poprzedniej fazie sprawili sensację i wyeliminowali Herthę Berlin, a trzy gole strzelił wtedy Martin Kobylański. Tym razem poprzeczka zawieszona była zdecydowanie wyżej. Kobylański znów znalazł się w podstawowym składzie, ale tym razem nie był pierwszoplanowym piłkarzem. W jedenastce Eintrachtu znalazł się także Dominik Wydra, który urodził się w Austrii, ale ma także polskie obywatelstwo.

Od pierwszego gwizdka przeważali goście, a w 12. minucie objęli prowadzenie. Z rzutu wolnego dośrodkował Jadon Sancho, w piłkę nie trafił Thomas Delaney, a skorzystał na tym Mats Hummels, który nie dał szans Jasminowi Fejziciowi. Od tego momentu Borussia nie podkręcała tempa i kontrolowała sytuację na boisku.

Goście w pierwszej połowie mieli jeszcze jedną sytuację do podwyższenia wyniku. Jude Bellingham w polu karnym zabawił się z obrońcami rywalów, a następnie z kilku metrów trafił w słupek. Do przerwy Borussia prowadziła 1:0, a Eintracht nawet przez moment nie zagroził bramce rywali.

To udało się gospodarzom na początku drugiej połowy. W 56. minucie Marcel Baer dostał piłkę w polu karnym, a po chwili uderzył z dziesięciu metrów. Trafił w poprzeczkę, ale ta akcja była dla przyjezdnych sygnałem ostrzegawczym. Borussia do końca uważnie grała w obronie i kontrolowała sytuację na boisku. Jeszcze w doliczonym czasie gry Sancho dobił rywali, wykorzystując błąd ich defensywy. Najmniejszym nakładem sił BVB wywalczyło awans.

Eintracht Brunszwik - Borussia Dortmund 0:2 (0:1)
0:1 - Mats Hummels 12'
0:2 - Jadon Sancho 90+2'

Eintracht Brunszwik: Jasmin Fejzić - Lasse Schlueter, Dominik Wydra, Jannis Nikolaou, Danilo Wiebe (72' Robin Ziegele) - Patrick Kammerbauer, Yassin Ben Balla (80' Felix Kroos), Fabio Kaufmann (86' Manuel Schwenk), Martin Kobylański (72' Yari Otto), Marcel Baer - Suleiman Abdullahi (80' Nick Proschwitz).

Borussia Dortmund: Marwin Hitz - Mateu Morey (83' Thomas Meunier), Dan-Axel Zagadou, Mats Hummels (46' Manuel Akanji), Raphael Guerreiro - Thomas Delaney, Jude Bellingham (75' Axel Witsel), Julian Brandt (63' Marco Reus) - Jadon Sancho, Giovanni Reyna (83' Thorgan Hazard), Steffen Tigges.

Inne wyniki:

FC Augsburg - RB Lipsk 0:3 (0:1)
0:1 - Willi Orban 11'
0:2 - Yussuf Poulsen 75'
0:3 - Angelino 82'

Rafał Gikiewicz grał 90 minut, a Robert Gumny był na boisku do 77. minuty. Obaj to zawodnicy FC Augsburg.

SSV Ulm 1846 - Schalke 04 Gelsenkirchen 1:3 (0:1)
0:1 - Suat Serdar 27'
0:2 - Benito Raman 51'
0:3 - Benito Raman 63'
1:3 - Johannes Reichert 82'

TSG 1899 Hoffenheim - SpVgg Greuther Fuerth 2:2 (1:1, 2:2, 2:2) k. 6:7
1:0 - Andrej Kramarić 13'
1:1 - Sebastian Ernst 21'