Dawid Kownacki wchodzi i strzela zwycięską bramkę

Fortuna Duesseldorf, w której gra Dawid Kownacki wygrała z Darmstadt 3:2 w meczu 2.Bundesligi. Decydującą bramkę strzelił Dawid Kownacki, który na boisku zameldował się chwilę wcześniej.

Zespół Polaka dwukrotnie musiał odrabiać straty. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis, natomiast tuż po niej emocji nie brakowało. Można żałować, że takie spotkania odbywają się przy pustych trybunach.

Serdar Dursun otworzył wynik meczu, ale jego radość trwała krótko, bo parę minut później wyrównał Rouwen Hennnings. Dziesięć minut ponownie na prowadzenie wyszli goście, tym razem rzut karny wykorzystał Tobias Kempe. Radość Darmstadt także nie trwała długo, bo bramkę zdobył drugi z napastników Fortuny - Kenan Karaman.

Wtedy Uwe Rösler postanowił zagrać o trzy punkty. W tym celu trener gospodarzy wprowadził na boisko Dawida Kownackiego. 23-letni Polak odwdzięczył się idealnie. Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry zdobył zwycięską bramkę. Dla byłego piłkarza Lecha Poznań było to drugie trafienie w sezonie. Warto dodać, że Kownacki pauzował ponad miesiąc. To efekt kontuzji mięśniowej. Jak widać, udowodnił, że Funkel może mu zaufać. Kilka minut przed trzecią bramką na boisku pojawił się inny z Polaków - Jakub Piotrowski.

Dzięki wygranej Fortuna przynajmniej do soboty awansowała na 8. miejsce w tabeli.

Fortuna Duesseldorf - Darmstadt 3:2 (0:0)

Bramki: Hennings (56), Karaman (77), Kownacki (89) - Dursun (50), Kempe )67-karny).

źródło: onet.pl