Borussia M'Gladbach bezlitosna dla Szachtara Donieck

Borussia M'Gladbach rozbiła w Kijowie Szachtar Donieck 6:0 w ramach 3. kolejki Ligi Mistrzów. Goście zapewnili sobie zwycięstwo już w pierwszej połowie, strzelając aż cztery bramki. Fenomenalnym trafieniem popisał się Alassane Plea.

Obie drużyny pozytywnie zaskakują w bieżących rozgrywkach Ligi Mistrzów. Podopieczni Luisa Castro po dwóch seriach spotkań mieli na swoim koncie cztery punkty, sensacyjnie wygrywając z Realem Madryt (3:2) i bezbramkowo remisując u siebie z Interem Mediolan. Ekipa z Zagłębia Ruhry z kolei dwukrotnie dzieliła się punktami z wyżej wymienionymi rywalami, jednak w obu przypadkach byli bardzo blisko końcowego triumfu, tracąc bramki w doliczonym czasie gry.

Rywalizacja na stadionie olimpijskim w Kijowie rozstrzygnęła się tak naprawdę już po pierwszej połowie. W ósmej minucie gry doskonałym podaniem z prawej strony boiska popisał się Stefan Lainer, a piłkę do siatki pewnym strzałem skierował Alassane Plea. Podopieczni Marco Rose poszli za ciosem. Kilka minut później po strzale Christopha Kramera piłka odbiła się od Walerija Bondara i zmieniając kierunek wpadła do bramki, co kompletnie zaskoczyło bramkarza mistrzów Ukrainy.

Szachtar próbował coś zdziałać w ataku pozycyjnym, jednak coraz częściej nadziewał się na kontrataki rywali. W 26. minucie fenomenalnym strzałem z około dwudziestu metrów popisał się Plea, umieszczając futbolówkę w lewym górnym rogu bramki strzeżonej przez Anatolija Trubina. Jakby tego było mało w samej końcówce pierwszej części spotkania na listę strzelców wpisał się Ramy Bensebaini.

W drugiej połowie Borussia Moenchengladbach nie narzucała wysokiego tempa gry. Mimo tego w dalszym ciągu stwarzali sobie kolejne sytuacje do podwyższenia prowadzenia. W 59. minucie strzał głową Marcusa Thurama obronił Turbin. Chwilę później strzałem zza pola karnego piłkę w siatce umieścił Lars Stindl. Swoją trzecią bramkę dołożył także Plea, wykorzystując bardzo dobre podanie Thurama.