Inter - Borussia. Thriller w końcówce

Inter zremisował Borussią M'Gladbach 2:2. Gole padały w 2. połowie. Cztery minuty po przerwie gospodarze objęli prowadzenie, ale rywale kwadrans później doprowadzili do remisu. Goście na 2:1 trafili w 85., miejscowym w 90. minucie udało się wyrównać.

We wcześniej rozegranym meczu grupy B przegrał faworyt Real Madryt. Inter i Borussia poczuły, że mogą powalczyć o awans do dalszych gier z 1. miejsca. To dopiero początek rywalizacji w Lidze Mistrzów, ale dobry start zawsze dodaje skrzydeł.

W premierowej odsłonie gole w potyczce jednak nie padły. Jako pierwsi okazję bramkową wykreowali sobie gospodarze. W 5. minucie uderzał Matteo Darmian, piłka poszybowała ponad bramką.

Aktywniejsi w ofensywie byli gospodarze, ale klarownej okazji nie byli w stanie sobie stworzyć. W 21. minucie z pola karnego uderzył Christian Eriksen, piłkę w ostatnim momencie zablokował obrońca. Dobrą okazję miejscowi mieli na cztery minuty przed przerwą. Wówczas strzał Romelu Lukaku w niewielkiej odległości minął bramkę.

Gole padły po przerwie. W 49. minucie gracze Interu w polu karnym Borussii wymienili kilka podań. W końcu piłka trafiła pod nogi Lukaku, a napastnik z bliska wpakował futbolówkę do siatki niemieckiej drużyny.

Wydawało się, że mediolańczycy pójdą za ciosem. Tal jednak nie było. Po niespełna kwadransie goście doprowadzili do remisu. W polu karnym Arturo Vidal sfaulował Marcusa Thurama, a rzut karny wykorzystał Ramy Bensebaini.

Wyrównujące trafienie dodało przyjezdnym wiary. Inter nie był w stanie skutecznie odpowiedzieć Borussii. Gospodarze nie chcieli zbytnio ryzykować.

W 85. minuta. Jonas Hofmann znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i uderzeniem między nogami Handanovicia doprowadził gości do euforii. Radość Borussii była przedwcześna. W 90. minucie Lukaku po dograniu z rogu z bliska trafił na 2:2.

Inter Mediolan - Borussia M'gladbach 2:2 (0:0)
1:0 - Lukaku 49'
1:1 - Bensebaini (k.) 63'
1:2 - Hoffman 85'
2:2 - Lukaku 90'

Inter Mediolan: Handanović - D'Ambrosio, De Vrij, Kolarov - Darmian, Barella, Vidal, Perisić (79' Bastoni) - Eriksen (79' Brozović) - Lukaku, Sanchez (46' Martinez).

Borussia M'gladbach: Sommer - Lainer, Ginter, Elvedi, Bensebaini - Kramer, Neuhaus - Thuram (90+5' Wolf), Embolo (74' Herrmann), J. Hoffman - Plea (90' Stindl).

Żółte kartki: D'Ambrosio, De Vrij, Handanović (Inter) oraz Kramer (Borussia).