Augsburg i Wolfsburg z awansem. Grali Polacy

Rafał Gikiewicz, Robert Gumny i Bartosz Białek dostali szansę występu w Pucharze Niemiec. Ich zespoły pewnie wygrały i awansowały do dalszej fazy rozgrywek.

Rafał Gikiewicz zagrał 90 minut w bramce FC Augsburg, a jego zespół pokonał na wyjeździe piątoligowy Eintracht Celle aż 7:0 w meczu 1/32 finału Pucharu Niemiec. Na ostatnie 18 minut wszedł jeszcze Robert Gumny, nowy nabytek drużyny z Bawarii. Goście kontrolowali przebieg spotkania od pierwszej do ostatniej minuty. Na listę strzelców wpisali się Ruben Vargas, Daniel Caligiuri, Alfred Finnbogasson, Florian Niederlechner, Andre Hahn i dwukrotnie Fredrik Jensen.

Do kolejnej rundy przeszedł też VfL Wolfsburg Bartosza Białka. "Wilki" wygrały na wyjeździe z czwartoligowym FSV Union Furstenwalde 4:1. Polak pojawił się na murawie w 74. minucie. Gole dla jego zespołu zdobywali Joao Victor (dwie), Yannick Gerhardt i Joshua Guilavogui.

O 18:30 o awans powalczy Fortuna Duesseldorf, w którym grają Dawid Kownacki, Adam Bodzek, Jakub Piotrowski i posiadający polskie obywatelstwo Dennis-Adam Gorka. Jej rywalem będzie FC Ingolstadt 04.

Przypomnijmy, że z Pucharu Niemiec odpadła już Hertha Berlin Krzysztofa Piątka, która w piątek uległa na wyjeździe Eintrachtowi Brunszwik 4:5. Martin Kobylański zdobył dla zwycięskiej drużyny hat-tricka. Piątek nie znalazł się w składzie na mecz, ponieważ po zgrupowaniu reprezentacji Polski trafił na kwarantannę.