Eintracht Frankfurt wyeliminował Benficę Lizbona

Valencia CF w bratobójczej rywalizacji ponownie pokonała Villarreal CF (tym razem 2:0) i zameldowała się w półfinale Ligi Europy 2018/2019. O finał zagra również Eintracht Frankfurt, który odrobił straty i wyeliminował Benficę Lizbona.

O wiele ciekawiej było we Frankfurcie nad Menem, gdzie Eintracht podejmował Benficę. Niemiecka drużyna musiała odrabiać dwubramkową stratę z pierwszej potyczki obydwu drużyn i mocno ruszyła na przeciwnika. Zawodnicy prowadzeni przez Adiego Huttera po raz pierwszy zaskoczyli defensywę gości w 37. minucie. Mijat Gacinović trafił w słupek, ale z dobitką pospieszył Filip Kostić i było 1:0 dla gospodarzy.

Kolejny gol dla Orłów padł w 67. minucie, a jego autorem okazał się doświadczony Sebastian Rode, który trafił z szesnastu metrów i wprawił kibiców w ekstazę.

Ten wynik dawał ekipie z Niemiec przepustkę do półfinału Ligi Europy, wobec czego Makoto Hasebe i spółka skupili się na obronie rezultatu. Eintracht Frankfurt już nie zaprzepaścił swojej szansy i uzyskał upragniony awans.