Borussia M'gladbach nie zwalnia tempa. Wysokie zwycięstwo ekipy Kamińskiego

Borussia M'gladbach wygrała 3:1 na trudnym terenie w Bremie i nadal trzyma się tuż za plecami lidera. Niespodziewanej porażki 1:4 w wyjazdowym starciu z Fortuną Duesseldorf doznała Hertha Berlin. Cały mecz w obronie gospodarzy zagrał Marcin Kamiński.

Na wysoką porażkę Herthy Berlin wpływ miała sytuacja z 41. minuty. Maximilian Mittelstaedt popełnił faul taktyczny, a że miał już na koncie żółtą kartkę obejrzał drugą i musiał opuścić boisko. W drugiej połowie Fortuna bezlitośnie wykorzystała grę w przewadze i punktowała rywali. Marcin Kamiński zagrał poprawnie, choć w końcówce popełnił koszmarny błąd. Davie Selke minął Polaka jak dziecko i w sytuacji sam na sam zdobył honorowego gola.

Werder Brema nie był w stanie zatrzymać wicelidera z Monchengladbach. Borussia miała w swoich szeregach człowieka, któremu tego dnia wszystko wychodziło. Co Alassane Plea dotykał piłki ta wpadała do siatki. Hattrik Francuza skompletowany w ciągu 14 minut wstrząsnął gospodarzami, których stać było tylko na gola na otarcie łez.

Trudną przeprawę z Augsburgiem miał TSG 1899 Hoffenheim. Gospodarze późno strzelili gola na 1:0, a następnie nadspodziewanie łatwo dali się zaskoczyć. Wtedy na boisku pojawił się Reiss Nelson i w pierwszym kontakcie z piłką skutecznie dobił strzał kolegi, zapewniając Wieśniakom czwarte zwycięstwo z rzędu.