Hannover 96 pokonał VfL Wolfsburg

Hannover 96 pokonał na własnym stadionie VfL Wolfsburg 2:1 w spotkaniu otwierającym 11. kolejkę niemieckiej Bundesligi. Jakuba Błaszczykowskiego zabrakło nawet w kadrze meczowej Wilków.

ako pierwsi do siatki trafili w 21. minucie goście. Radość Wilków nie trwała jednak zbyt długo, bowiem sędzia spotkania, po użyciu VAR-u nie uznał gola Yunusa Malliego. Dziesięć minut później wątpliwości już nie było - Ihlas Bebou dograł do Lintona Mainy, a ten efektownym uderzeniem z pierwszej piłki dał prowadzenie gospodarzom.

Piłkarze z Wolfsburga próbowali odrobić straty, ale byli nieskuteczni, co zemściło się na nich po godzinie gry. W 62. minucie w polu karnym sfaulował William, a Marco Fritz bez wahania wskazał na „wapno”. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Bebou i pewnym strzałem pokonał Koena Casteelsa.

Wynik rywalizacji ustalił dwadzieścia minut później Wout Weghorst, który także nie pomylił się przy próbie z rzutu karnego. Tym samym, trzy punkty zainkasowali podopieczni Andre Breitenreitera, co pozwoliło im przerwać passę trzech ligowych meczów bez zwycięstwa.

Hannover 96 - VfL Wolfsburg 2:1 (1:0)

Bramki: Linton Maina (31), Ihlas Bebou (62-karny) - Wout Weghorst (82-karny)

źródło: onet.pl