1. FC Nuernberg z powrotem w Bundeslidze

1. FC Nuernberg z powrotem w Bundeslidze

Po czterech latach gry na zapleczu Bundesligi, w przyszłym sezonie na boiskach niemieckiej ekstraklasy znów występował będzie legendarny 1. FC Nuernberg. Założony w 1900 roku klub z Norymbergi pokonał bowiem w 33. kolejce 2. Bundesligi SV Sandhausen 2:0 i na tydzień przed końcem sezonu zapewnił sobie awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Niemczech.

W Bundeslidze, po raz ostatni FC Nuernberg grał w latach 2009-2014. Sezon 2013/14 norymberczycy ukończyli jednak na przedostatnim miejscu w tabeli i w efekcie musieli pożegnać się także z niemiecką elitą. Blisko powrotu do niej ci byli już wiosną 2016 roku, gdy na koniec kampanii 2015/16 uplasowali się na trzeciej lokacie w zestawieniu i mieli szansę na awans do Bundesligi, w barażach.

Dwumeczu barażowego, w którym mierzyli się z Eintrachtem Frankfurt, nie udało im się jednak rozstrzygnąć na swoją korzyść i pozostali tym samym w drugiej lidze, na kolejne dwa lata. Teraz, miejsce w pierwszoligowym gronie klub z Norymbergi, którego barwy w przeszłości reprezentowali między innymi: Tomasz Hajto, Jacek Krzynówek oraz Bartosz Bosacki, a przez lata trenerem bramkarzy w norymberskim zespole był także Adam Matysek, mają już jednak zagwarantowane.

Obok 1. FC Nuernberg awans do Bundesligi zapewniła sobie również w tym roku Fortuna Duesseldorf. Na występy w przyszłym sezonie w pierwszej lidze szansę ma także nadal okupujący aktualnie trzecią pozycję w tabeli drugiej ligi Holstein Kiel, który o miejsce w bundesligowym gronie zawalczy w barażach.

źródło: onet.pl