Fortuna Duesseldorf z powrotem w Bundeslidze

Fortuna Duesseldorf z powrotem w Bundeslidze

Po pięciu latach gry na zapleczu Bundesligi, w przyszłym sezonie na boiskach niemieckiej ekstraklasy znów występować będzie Fortuna Duesseldorf. W sobotę, w 32. kolejce drugoligowych zmagań piłkarze Fortuny pokonali bowiem na wyjeździe Dynamo Drezno 2:1, przypieczętowując sobie na dwa tygodnie przed końcem sezonu awans do niemieckiej elity.

Dla założonego w maju 1895 roku klubu z Duesseldorfu tegoroczny awans do Bundesligi jest jego szóstym w dziejach. Po raz ostatni w pierwszej lidze czerwono-biali grali w sezonie 2012/13, który ukończyli ostatecznie na 17. miejscu w tabeli i w efekcie zostali także zdegradowani do 2. Bundesligi. Przez kolejne cztery lata ci walczyli o powrót do niemieckiej elity, ale upragniony cel udało im się zrealizować dopiero teraz.

Poza Fortuną, której miejsca w pierwszoligowym gronie na kolejny sezon nikt już nie odbierze, największe szanse na awans do Bundesligi w tym roku mają jeszcze także: plasujący się obecnie na drugim miejscu w tabeli 2. Bundesligi 1. FC Nuernberg oraz trzeci w stawce Holstein Kiel.

 

źródło: onet.pl