SC Freiburg przegrał z VfB Stuttgart

Mecz SC Freiburg z VfB Stuttgart rozpoczął zmagania 27. kolejki ligi niemieckiej. W spotkaniu lepsi okazali się goście, którzy wygrali 2:1. Bramki dla zespołu ze Stuttgartu strzelił Mario Gomez, a dla Freiburga Nils Petersen.

Goście byli faworytami w tym spotkaniu. Przed tym meczem zajmowali dziesiąte miejsce w tabeli. Freiburg był natomiast czternasty.

Stuttgart bardzo dobrze zaczął to spotkanie. Już w czwartej minucie wysunął się na prowadzenie po bramce Mario Gomeza. Niemiec otrzymał świetne podanie po dośrodkowaniu Dennisa Aogo i po uderzeniu głową skierował piłkę do siatki. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy goście mogli podwyższyć wynik, ale Daniel Ginczek minimalnie przestrzelił i futbolówka minęła lewy słupek.

W 53. minucie do remisu doprowadzili gospodarze. Nils Petersen strzelił w długi słupek i mieliśmy 1:1. Freiburgowi nie udało się jednak utrzymać tego wyniku do końca meczu. W 73. minucie piłkę do siatki kolejny raz skierował Mario Gomez po podaniu Andreas Becka. VfB Stuttgart pokonało SC Freiburg 2:1.

SC Freiburg - VfB Stuttgart 1:2 (0:1)

źródło: onet.pl