Werder Brema pokonał FC Koeln

Werder Brema pokonał u siebie 1. FC Koeln 3:1 w 26. kolejce ligi niemieckiej. Autorami bramek w tym spotkaniu byli Milos Veljković, Milot Rasic i Maximilian Eggestein dla gospodarzy oraz Yuya Osako dla gości. Spadek z Bundesligi drużyny z Kolonii jest praktycznie przesądzony.

Werder nie spisuje się zbyt dobrze w tym sezonie. Po 25. kolejkach zespół zajmował dopiero 14. miejsce z 27. punktami na kocie. W jeszcze gorszej sytuacji jest FC Koeln. Podopieczni Stefana Ruthenbecka klasyfikują się na ostatnim miejscu w tabeli.

W spotkaniu dominującą drużyną byli gospodarze. To oni jako pierwsi wyszli na prowadzenie, choć na bramkę fani Werderu musieli czekać do 33. minuty. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Zlatko Junuzović, futbolówka wpadła wprost pod nogi Milosa Veljkovicia, a ten uderzeniem z woleja posłał ją do siatki. Werder na 2:0 mógł podwyższyć jeszcze przed przerwą, ale strzał Milota Rasica powędrował wysoko ponad poprzeczką.

W drugiej części meczu do remisu w 53. minucie doprowadził Yuya Osako. Japończyk otrzymał podanie od Claudio Pizarro i mocnym strzałem umieścił piłkę w bramce. Radość z gospodarzy z gola nie trwała długo. Pięć minut później Werder prowadził 2:1. Po długim podaniu Floriana Kainza, na listę strzelców wpisał się Rasic.

Gospodarze zdołali jeszcze podwyższyć w końcówce spotkania. Maximilian Eggestein zostawił w tyle obrońców z FC Koeln i strzelił gola na 3:1. Po tym spotkaniu Werder awansował o jedno miejsce w tabeli.

Werder Brema - 1. FC Koeln 3:1 (1:0)

źródło: onet.pl