Zwycięstwa Schalke 04 i Eintrachtu Frankfurt

Schalke 04 pokonało Herthę Berlin 1:0 w sobotnim meczu 25. kolejki niemieckiej Bundesligi. Dzięki temu zwycięstwu gospodarze awansowali na drugie miejsce. Na trzecią lokatę wskoczył Eintracht Frankfurt, którzy wygrał 1:0 z Hannoverem 96.

Najciekawiej zapowiadającym się spotkaniem z godziny 15:30 było starcie Schalke 04 z Herthą Berlin. Gospodarze byli na trzecim miejscu ze stratą punktu do Borussii Dortmund, a goście plasowali się na jedenastej pozycji.

W trzynastej minucie pierwszą szansę stworzyli sobie piłkarze Herthy. Mathew Leckie uderzył głową, ale Ralf Fahrmann dobrze interweniował. Po chwili szansę miał jeszcze Niklas Stark, ale on także nie trafił do siatki. Gospodarze po raz pierwszy groźnie zaatakowali w 37. minucie i od razu zdobyli bramkę. Franco Di Santo podał do Marko Pjacy, a ten strzałem z bliska otworzył wynik spotkania. Do przerwy Schalke prowadziło 1:0.

W drugiej połowie nie działo się zbyt wiele. W 59. minucie Marvin Plattenhardt zagrał z rzutu wolnego do Karima Rekika. Ten oddał strzał głową, ale posłał futbolówkę nad poprzeczką. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i Schalke wygrało całe spotkanie 1:0. Gospodarze awansowali na drugie miejsce, a goście są na jedenastej pozycji.

W innym meczu Eintracht Frankfurt, który zajmował czwarte miejsce w tabeli, grał z dziesiątym Hannoverem 96. Do przerwy kibice oglądali tylko jedną bramkę. W 39. minucie zdobył ją Danny da Costa. Po zmianie stron goli nie było i Eintracht wygrał spotkanie 1:0. Gospodarze awansowali na trzecie miejsce, a goście są na dziesiątej lokacie.

W trzecim spotkaniu VfL Wolfsburg grał z Bayerem Leverkusen. Gospodarze, bez Jakuba Błaszczykowskiego w składzie, zajmowali piętnaste miejsce, a goście byli na piątej pozycji. Do przerwy Bayer prowadził 1:0 po bramce Lucasa Alario. Wykorzystał on rzut karny po faulu Maximiliana Arnolda z trzydziestej minuty. Na kolejne gole trzeba było czekać do 78. minuty. Najpierw wynik podwyższył Julian Brandt, który przelobował bramkarza, a dwie minuty później Admir Mehmedi zdobył bramkę kontaktową. Więcej goli nie padło i Bayer wygrał 2:1. Gospodarze pozostali na piętnastym miejscu, a goście nadal są na piątej pozycji.

W pozostałych spotkaniach Augsburg przegrał 0:2 z Hoffenheim, a HSV Hamburg zremisował bezbramkowo z FSV Mainz.

źródło: onet.pl